Domů » Články » VR » VR Games z pohledu vozíčkáře » VR Games z pohledu vozíčkáře: Boiling Steel

VR Games z pohledu vozíčkáře: Boiling Steel

U posuzování her jsem často hodnější než většina, avšak u téhle mám vyloženě problém pochopit velmi kladné hodnocení na Steamu.

Boiling Steel má originální zbraně, příběh a v podstatě celý způsob hraní. Mně to ovšem nějak nesedlo. V příběhu si vaše tělo hoví mimo veškeré dění a pouze vaše vědomí ovládá robotické skořápky. Ty nakonec můžete mít na výběr až čtyři. U nich se postupně proměňují módy a zbraně. Pozitivní mód: schopnost chvilkového štítu, elektromagnetické vlny či automatických kulometů. Negativní mód: pomalá chůze při zbrani v ruce, upuštění zbraně při zásahu, úskok náhodným směrem při zásahu. Každá skořápka má vždy dvě zbraně. Jednu na blízko a jednu na dálku (oboje střelné). Soubojový systém, kdy projektily létají strašně pomalu a nepřátelé se pohybují naprosto náhodně, že je těžké je trefit, mi vařil krev v žilách. Navíc když zásobník dojde po pár výstřelech, což znamená dosavadní zbraň zahodit a vyvolat si novou. Naštěstí si po každé misi vaše schopnosti můžete vylepšit a tak to postupně přestalo být tak zlé.

U zbraní se zvyšují levely za zabití, které s nimi způsobíte. Špatná však byla monotónnost misí. Až na výjimky byly naprosto stejné – prostřílet se na konec a převést energii. To, že je hra poměrně dlouhá a z vedlejších misí získáváte nové zbraně a robotické skořápky (tedy ani ty nejsou tak úplně dobrovolné), je u ní spíše mínus. To, že v poslední misi dostanete základní robotickou skořápku, bez vylepšených zbraní, mě přivádí k otázce: Proč jsem si proboha vše takovou dobu vylepšoval.

Dobře provedenou snímkovou plynulost hry však musím ocenit. Tím pádem bych řekl, že možnost nevolnosti je dost nízká.

Hra jde hrát na těchto headsetech: Valve Index, Htc Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality

Chodíte na joysticku levého ovladače, otáčíte se joystickem pravého. Je buď skokové nebo pozvolné, s možností nastavení rychlosti. Pravým gripem vyvoláte menu zbraní a levým gripem si jednu vyberete. Trigger slouží pro střelbu a aktivaci věcí. Na tlačítkách máte ještě úskok, aktivaci pozitivního módu a vyvolání menu.

Ve hře se pro nic neskláníte a tak hraní vsedě není žádný problém. Pouze reálné otáčení bude vždy rychlejší, než otáčení na ovladači, což hru dělá o něco těžší.

Zakoupit hru můžete na Steamu za 12,49 EUR (389 Kč) nebo na Oculus Store za 14,99 dolarů (331 Kč). Pokud si nejste nákupem jisti, můžete si na Steamu stáhnout zdarma demo verzi. Já bych pro nákup doporučil Steamový Developer Bundle se 40% slevou za 10,35 EUR (272 Kč) s Guns’n’Stories: Bulletproof VR, který za to opravdu stojí.

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X