Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Dirt Rally 2.0

VR Games z pohledu vozíčkáře: Dirt Rally 2.0

Konečně jsem se dočkal toho, že Dirt Rally 2.0 jde hrát ve VR. Ovšem při prvním spuštění po jeho koupi se tak trochu cítím jako člověk, co každý rok kupuje nový díl FIFA. Neříkám, že zde není žádné zlepšení, ale v tuto chvíli si stále nejsem jistý, zda vám tento titul plně doporučit.

Začnu tím, co považuji za nejlepší. Je tu multiplayerové lobby. Už nemusíte furt dokola zakládat turnaj s heslem, abyste hráli s kamarády. Navíc lze soupeřit naprosto ve všech trasách. V původní Dirt Rally byl umožněn multiplayer pouze pro Rallycross.

Snažil jsem se najít stejnou trať Rally, která byla i v prvním díle, ale nepodařilo se mi to. Je tedy těžké říct, zda jsou lépe nebo hůře provedené. Jsou jiné. Měl jsem ale neustále pocit, že silnice jsou oproti předchozímu dílu převážně užší a auta mají větší sílu vyhrabat se ze škarpy. Grafika je samozřejmě o něco lepší ale nemyslím si, že o tolik, o kolik se zvýšily nároky ve virtuální realitě. U předchozího dílu jsem psal, že pokulhává optimalizace, ovšem nejsem si jistý, jak silný by musel být počítač, aby na něm plynule běžela hra na vysoké detaily.

Je škoda, že hra ve VR umožňuje jen pohled z pozice řidiče (stejně jako v předchozím díle). Trochu mě irituje, že při spuštění menu v závodě se vše jen rozostří a tabulka výběru s bílým písmem je dosti nečitelná. Ovšem lepší headsety, než je můj klasický Oculus Rift, s tím nebudou mít problém. Navíc rychlý recenter VR pozice, který zde přibyl, stojí za trochu nepohodlného čtení.    

Na to, že hra má vysoké nároky a dostat se do stavu sekání, připomínající power point prezentaci, není tak těžké, špatně od žaludku mi jen tak nebylo. Navíc je v menu poměrně obsáhlé nastavení komfortu, při jehož použití podle mě nebude potřebovat kinedryl ani ten nejnáchylnější žaludek.

Tak jak bylo ohlášeno předem, hra vyšla pro Oculus. Můžete si ovšem zahrát i na HTC Vive, díky bezplatnému update na Steamu.

Běžná cena Dirt Rally 2.0 na Steamu je 54.99€ (1417 Kč). Nyní však zrovna běží 50% sleva a to do 27. srpna. V Oculus obchodě je za 59,99$ (1393 Kč).

V předchozím článku jsem tvrdil, že nejlepší VR závodní hra je Project Cars 2, na čemž si musím i nadále trvat. Když ovšem nastane den, kdy chcete závodit v přírodě, první Dirt je u mě na druhém místě a pokud to vaše sestava snese, dvojku si klidně zahrajte. Dirt Rally 2.0   

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X