Domů » Články » VR » VR Games z pohledu vozíčkáře » VR Games z pohledu vozíčkáře: Guns’n’Stories: Bulletproof VR

VR Games z pohledu vozíčkáře: Guns’n’Stories: Bulletproof VR

Teď vám povím pravý westernový příběh. Příběh z dob, kdy se zbraně nemusely přebíjet a mým nejlepším přítelem proti haldám nepřátel a dronům byly moje věrné kolty, puška od Nikoly Tesly a rotační kulomet.

Ano. V Guns’n’Stories: Bulletproof VR je ten divoký západ trochu jiný, než ho známe, ale ono je to vlastně jedno. I když jen stojíte na jednom místě, a nepřátelé na vás jen nabíhají, je to prostě zábava. Před projektily vystřelenými na vás se můžete uhnout, sestřelit je, či je prostě odrazit svojí zbraní pryč. Kampaň plná hlášek čítá 9 levelů a hra navíc obsahuje ještě 6 bonusových misí. Hrací doba není sice nijak dlouhá, ale je to vytvořené tak, aby vám hra nikdy nepřipadala repetitivní, i když pořád dokola děláte to samé. Ze začátku jsem se sice lekl, že je určená pouze pro praváky, bylo mi však vysvětleno, že mám dvě ruce a po zbytek hry jsem je také používal. S dvěma zbraněmi v rukou je jedno, která je ta hlavní. U obouručních střelných zbraní mi držení problémy nedělá.

Při hře stojíte na místě, takže s nevolností nevidím problém. I když v ukázkových scénách kdy se krajina občas pohybovala, jsem měl takový pocit, že by to někomu mohlo vadit. Mně tedy ne. Fpska držely neustále svoji správnou hladinu, takže ty problémem rozhodně nebudou.

Hra je určená pro tyto headsety:HTC Vive, Oculus Rift, Windows Mixed Reality, Valve Index

Trigger střílí a u obouručních zbraní používáte druhý trigger pro speciální schopnost zbraně. Gripem přeskakujete ukázky. Zbývá ještě tlačítko na otevření menu, a tím je ovládání vyčerpáno.

Hra má na Steamu napsáno hraní vsedě a kampaň jsem v podstatě bez problému dohrál. I když i tam byli nepřátelé trochu moc v krajích, napravo a nalevo. Ovšem v některý bonusových misích na vás nepřátelé nabíhají i zezadu a to není moc dobré pro sedícího člověka. Vestoje se sice také lépe uhýbáte, ale s možností odrazu projektilů od zbraně to není tak důležité. 

Ať už je Guns’n’Stories: Bulletproof VR spíše taková minihra na odreagování, se slevou na Steamu do 27. srpna za ni dáte o 50% méně a za 4,09 EUR (108 Kč) je to prostě povinnost. Klasická cena je 8,16 EUR (215 Kč). Na Oculus Store za ní dáte 9,99 dolarů (222 Kč).

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X