Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře – Half-Life: Alyx

VR Games z pohledu vozíčkáře – Half-Life: Alyx

Moje vyjádření k této hře přichází možná dost pozdě, ale nesmí tu přece chybět. Zkráceně – jedna z nejlepších VR her s dobrým příběhem, délkou, prostě vším, ale já prostě musím brblat.

Poté, co jsem si zahrál Boneworks i s jeho šílenou fyzikou, mi připadá ovládání v Half-Life: Alyx moc jednoduché a při zemi. Je tedy pravda, že díky absenci skoku nahrazeného teleportem, a přivařené zbrani k ruce, může hrát tuto hru i naprostý VR začátečník s netrénovaným žaludkem, ale možnost pro VR veterány mi prostě chybí. I tak, tato hororová střílečka s jednoduchými rébusy přinese zážitek, který jinde hned tak nenajdete.

Nevolnost souvisí s plynulostí hry a tato je opravdu náročná a dlouhá. Například moje výdrž ve VR bez příznaků nevolnosti je kolem šesti až sedmi hodin.

Hrát můžete na těchto headsetech: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift/Rift S, Windows Mixed Reality

Ve hře chodíte pomocí joysticku na ovladači té ruky, kterou si nezvolíte jako hlavní. Joystick ovladače hlavní ruky pohybem dolů aktivuje teleport. Doleva a doprava se můžete otáčet a to buď pozvolně nebo skokově po 15, 30, 45, 60, 75 a 90 stupních. Stisknutím tohoto joysticku se skrčíte. Pomocí gripu uchopíte věci a triggerem je stisknete. Na touchpadu vybíráte věci z inventáře. Jedno z tlačítek je pak povolení zásobníku a další držením otevírá menu. S ovladačem Oculus se vybírá zbraň při stisknutím druhého joysticku a na jednom z tlačítek máte možnost stlačení silou předmětu, který držíte.

Pomocí telekinetických rukavic si můžete vše ze země přitahovat přímo do rukou, bez složitého sklánění. Navíc hra obsahuje dřepnutí pomocí tlačítka a s otáčením na joysticku není pomalu nic, co by hru vsedě znesnadňovalo.

Half-Life: Alyx můžete získat při nákupu Valve Index zdarma. Kompletní sada Valve Index ale stojí 1079 EUR (29.735 Kč + poštovné) a navíc díky velkému zájmu jde jeho naskladňování velice pomalu. Jinak se dá pořídit na Steamu za 49,99 EUR (1.378 Kč) což je s nynější možností workshopových misí ještě lepší nákup, než předtím.

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X