Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Karnage Chronicles

VR Games z pohledu vozíčkáře: Karnage Chronicles

Dračí doupě ve VR až pro čtyři hráče v předběžném přístupu. Kdo by čekal, něž to vyjde?

To, že tato hra není plně vydaná, jsem si uvědomil až na jejím konci. Dvanáct hodin hraní mi totiž o jakémkoli nedostatku nic nenapovědělo. Musím se přiznat, že já sám jsem teď překvapen, jakou dobu jsem tam strávil, ale nejlepší výbava ve hře nějaký ten čas holt stojí. Na výběr máte možnost hrát za bojovníka či lučištníka, nejsou zde však žádné levely vaší postavy se spjatými schopnostmi. Jediný rozdíl je výbava. To ovšem neznamená, že bojovník nemůže narazit na luk, který může používat. Stejně tak lučištník má možnost ohánět se pořádným mečem. To, co vám z nepřátel vypadne, je čistě náhodné a tak opakování dungeonů je naprosto normální.

Řešení puzzlů a bloudění v chodbách, kde už jste dávno byli, hru taktéž prodlouží. I když grafika hry je neškodně kreslená, ztvárnění například pavouků je zde až moc skutečné. Ovšem není nad to sledovat arachnofobiky křičící v rohu místnosti, zatímco vy se snažíte bojovat. Počet nepřátel a jejich výdrž se násobí podle počtu lidí ve kterém hrajete, a tak i zážitek v multiplayeru je rozdílný. Jen je škoda že skrze nepřátele lze procházet a nelze přepnou směr chůze oproti vašemu pohledu. To je ale zase můj problém leváka, kdy při nápřahu zbraní a chůzí dopředu začne postava běžet směrem, kam ukazuje zbraň. Shrnul bych to tak, že by hra potřebovala více možností v menu.

Nevolnost ve hře se podle mě jen tak neukáže, protože i samotné boje jsou zde dost stacionární.

Hrát můžete na těchto heatsetech: Oculus Rift/ Rift S, HTC Vive, Valve Index, Microsoft Mixed Reality

Ve hře chodíte na joysticku levého ovladače a otáčíte se na joysticku pravého. Triggerem či gripem stiskáváte a berete věci, dále máte tlačítka pro teleport a rychlou změnu zbraní. Veškerý inventář a možnosti nastavení máte na opasku, u kterého lze nastavit jak daleko či vysoko bude od vás tak, aby se dobře ovládal. Celé toto menu se dá na tlačítku skrýt, aby vám nepřekáželo.

I když se musíte věcí dotknout, aby se vám sebraly, je tento dotyk brán i jako šťouchnutí špičkou meče. Prostě žádné složité ohýbání k zemi nehrozí, takže jsem na vozíku neměl vesměs žádné problémy.

Nejlepší zážitek ze hry bude mít ten, který ji bude hrát až vyjde, ale pokud ji nebude nikdo kupovat, tak se toho nemusíme dočkat. Nákup můžete provést na Steamu za 22,99 eur (579 Kč) nyní se slevou 33% 15,40 EUR (363 Kč), do které padá docela často, nebo můžete využít Oculus Store s cenou 24,99 USD (571 Kč) nyní ve slevě 36% za 15,99 USD (366 Kč). Je to jen na vás, ale moje nahrané hodiny mluví za vše.   

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X