Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Mini Motor Racing X

VR Games z pohledu vozíčkáře: Mini Motor Racing X

O tom, která je nejlepší VR závodní hra, je už dlouho rozhodnuto a nejspíše jediná hra, která by Project Cars 2 mohla sebrat korunu, bude její další díl. Tato hra však exceluje ve své jedinečné třídě.

Mini Motor Racing X jsou totiž malá auta na dálkové ovládání. Vy můžete stát nad tratí a celý závod ovládat tak, jako by to byla autodráha. Musíte sice i zatáčet, ale ovládání hry je prostě unikátní. Buď používáte klasicky ovladače, či kroutíte volantem nebo máte k dispozici klasický ovladač na autíčka na dálkové ovládání. Pohledů, z kterých můžete závodit, je také přehršel. Kromě míst nad tratí je zde samozřejmě pohled z auta či za autem.

Na výběr máte 26 tratí, které můžete jet v noci nebo ve dne popředu či pozpátku, a jako bonus je tu ještě trať na způsob Rocket League (fotbal s auty), kdyby vám to závodění lezlo krkem. Závodit můžete buď klasicky pouze s možností použití nitra, nebo v módu Type X, kdy můžete střílet rakety, pokládat miny či házet po soupeřích klíč na utahování matek.

Možnost výběru máte i ze dvaceti dvou odemknutelných typů aut s různými parametry, které si můžete v módu kariéry za získané peníze vylepšovat. Zisk z výher můžete také dávat do vzhledu helmy, volantu a rukavic. Za nevýhodu by se dalo pokládat snad jen to, že tratě jsou krátké. Jak byste ale při velké trati dohlédli až na její konec. Hra samozřejmě obsahuje i multiplayer, a jelikož funguje i non-VR, nějaké ty protivníky byste si mohli najít.

Hra běží perfektně plynule i na maximální detaily, takže při pohledu nad dráhou byste se s nevolností neměli potkat. Pohled z auta nejspíše zamává s vaším žaludkem. I tak jsem s ním neměl problém, ba dokonce patří mezi mé oblíbené.

Hrát můžete s těmito Headsety: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift/ Rift S, Windows Mixed Reality a PSVR

Na ovládání vám stačí triggery na plyn (pravý) a brzdu (levý), a joystick pravého ovladače na zatáčení. Dále na tlačítkách aktivujete nitro a zbraně. Pohledy se mění při stisknutí joysticku. Při přepnutí pro leváky se přehodí levá a pravá strana ovládání.

Hra je určená pro hraní vsedě.

Hra Mini Motor Racing X by možná mohla být levnější. Tedy alespoň pro lidi bez VR, kteří ve hře moc novinek oproti jiným hrám nenajdou, ale i za cenu 16,79 EUR (446 Kč) na Steamu to s partou kámošů stojí za zahrání. Navíc máte možnost zkusit nejprve demo. Na Oculus Store je za 24,99 dolarů (593 Kč). Hra je i na PSVR, to s cenou 689 Kč.

 

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X