Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Narcosis

VR Games z pohledu vozíčkáře: Narcosis(2 minuty čtení)

Když vidíte VR hru, která nepodporuje pohybové ovladače, tak ji nevěnujete pozornost a jdete dál. A to hlavně v případě, kdy se nejedná o skákačku. Tahle hororovka však není věc, které byste se měli z tohoto důvodu vyhnout.

Narcosis je z roku 2017, takže opěvování její dokonalosti už odvál čas. Po grafické stránce se však nemá za co stydět. Jakožto potápěč na dně moře zjistíte, jak moc je špatné, když jde vše do háje. Ticho hlubiny a pocit, že skafandr je jen typ rakve. Halucinace ze samoty či nedostatku kyslíku vám dost zamotají hlavu. Skvělý dabing vás vsune do děje ještě víc. Většina hororovek jsou jen walking simulátory, zde vás ovšem procházení po mořském dně rozhodně nepřestane bavit.

Šance na nevolnost při pohybu na gamepadu je dost mizivá. I s nároky by neměl být problém, i když pomalu zjišťuji, že při používání Valve Index se musí jít i u takovéto hry s grafickým nastavením trochu níže pod maximum.

Hra je určená pro tyto Headsety: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift/Rift S

Ovládaní je tedy možné i na klávesnici, ale s headsetem na hlavě se hledají tlačítka lépe na gamepadu. Chodíte levým joystickem a na pravém se otáčíte. Buď o 15, 30 nebo 45 stupňů. Taktéž se můžete otáčet pozvolna. Dále na RB máte světlice a RT skok.

Hrát hru, která je určená pro gamepad, je vestoje většinou zbytečné. Prostě tato hra vozíčkáři nemůže dělat problém.

Narcosis je na Steamu za 12,49 EUR (400 Kč). Pokud jste ji ještě nekoupili, tak do další slevy, která bývá dost často, nejspíše vydržíte.

0 0 vote
Hodnocení článku
Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X