Domů » Články » VR » VR Games z pohledu vozíčkáře » VR Games z pohledu vozíčkáře: Project Cars 2, Dirt Rally

VR Games z pohledu vozíčkáře: Project Cars 2, Dirt Rally

Existuje plno VR závodních her, ovšem k vytvoření propracované krajiny, licencovaných modelů a velkého obsahu to chce čas, velký vývojářský team a pořádný budget už od začátku vývoje. Z tohoto důvodu nejlepší VR závodní hra, na kterou jsem zatím narazil, je Project Cars 2. A když vás omrzí závodní okruh, Dirt Rally je jasná volba.

Project Cars 2 bylo vytvořeno jako klasická závodní hra a možnost VR do ní byla přidána až časem. Tím přichází mnoho výhod a jedna nevýhoda, která zde je poměrně mizivá. Pokud hru už vlastníte, jediné co uděláte je, že pustíte hru ve SteamVR. Vše je naprosto stejné, jako byste hráli klasickou verzi, jen vám jde obraz do VR brýlí. Další výhodou je, že hrajete stále v klasické PC2. V hodně VR hrách je problém najít protihráče, to však zde nemusíte řešit, jelikož můžete v klidu hrát proti lidem bez VR headsetu. Ptáte se, kde je tedy ten háček? Hry předělané z klasické podoby rovnou do VR systému mohou mít problémy s optimalizací, zde se však tento problém povedlo zvládnout na výbornou. Sice když přeženete nastavení počasí na ultra uragán s mnoha efekty, může se to projevit na plynulosti, není to ale nic hrozného. Díky stabilním fps by se ani váš žaludek neměl ozvat. Nynější cena na Steamu je 59,99 euro (1533 Kč) takže pokud hru nemáte, bude asi lepší počkat do podzimních slev.

Závodění si můžete užít na Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Rift S a Windows Mixed Reality.

Dirt Rally funguje naprosto stejným způsobem, jako PC2. Pouze nároky na váš počítač jsou mnohokrát vyšší. Grafické nastavení budete muset stáhnout na úroveň, kterou by jste od hry z roku 2015 nečekali. I tak vám zůstane závodní hra, která předčí hry vytvořené pouze pro VR. Když otočíte auto párkrát na střechu, váš žaludek se může začít cítit podobně, jako byste to udělali v reálu. Pokud hru ještě nemáte, kupovat ji na Steamu za plnou cenu 34,99 euro (894 Kč) nemusí být nejlepší rozhodnutí. Očekává se, že nově vyšlý Dirt Rally 2.0 čeká stejný osud, směřující do virtuálního světa.  

Doufejme, že ve společnosti Codemasters na svůj slib o vydání nezapomněli, a i když poukazují pouze na podporu Oculusu, první díl hry podporuje i ostatní počítačové VR headsety, tak se třeba dočkají i majitelé jiných typů zařízení.  

Na ovládání závodních her je vždy lepší volant, nebo alespoň gamepad, kde si můžete korigovat sílu tlaku na plyn. To u VR platí ještě o něco více. Poslepu hledat na klávesnici správné tlačítko dá hodně lidem zabrat. Z mého pohledu mohu jen říct, že z důvodu mé neschopnosti ovládání nohou pro mě možnost volantu a pedálů odpadá. Přál bych si, aby nějaká VR závodní hra měla kvality těchto dvou, ale ani podpora pohybových ovladačů by nejspíš nepřinesla to, co přináší právě volant s pedály.

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X