Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Rise of the Tomb Raider

VR Games z pohledu vozíčkáře: Rise of the Tomb Raider(2 minuty čtení)

To, že Tomb Raider má i část pro VR, je skvělá zpráva. Můžete totiž přímo v těle Lary prozkoumat sídlo Croftových a zjistit informace o svých rodičích, které vám do téhle doby byly utajeny.

Fakt, že se VR část odemkne až po odehrání úvodu hry, beru za zbytečný neduh. I tak jsem kvůli tomu odehrál celou non-VR část. Ve hře jsem strávil 2 hodiny 40 minut a poctivě hltal střípek Lařiny minulosti. To, že jsem dokázal projít hrou bez jakékoli nápovědy, beru jako velké plus a doufám, že se tak poštěstí i vám.

S nevolností by neměl být problém. Grafika mi jela neustále na plný výkon, ale i tak FPS zůstávaly pomalu ve stejné hladině. Nakonec jsem zjistil, že s nároky Valve Indexu prostě jen tenkrát nepočítali. Na starém Oculusu naprosto bez problému.

Rise of the Tomb Raider je pro tyto headsety: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift/Rift S

Pomocí joysticku levého ovladače chodíte a pravým se pozvolně otáčíte. Možnost skokového otáčení zajišťuje pravý a levý grip. Levý trigger je na teleport, u kterého si můžete vybrat směr natočení vaší postavy a pravým triggerem pozici odsouhlasit. Ostatní tlačítka slouží pro otevření mapy, inventáře, menu a sebrání předmětu. Hra se dá taktéž ovládat i na gamepadu.

Hraní vsedě je naprosto bez problému, jelikož se věci zvedají jen zamířením na ně.

Hru si můžete zakoupit na Steamu za 29,99 EUR, ale pokud hru ještě nemáte, vždy je lepší počkat na slevu. Navíc ať už je VR část sebelepší, bez zájmu o hraní hlavní kampaně je pořizování docela nadbytečné.

V traileru je vidět i DLC Lara’s Nightmare, které však ve VR hrát nejde.

0 0 vote
Hodnocení článku
Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X