Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře – The Exorcist: The Legion VR

VR Games z pohledu vozíčkáře – The Exorcist: The Legion VR

Hororové hry a VR je ta nejlepší kombinace. Škoda, že málokdo na to má odvahu.

Jste policejní detektiv a byl vám přidělen případ, při kterém jste našli vymítací sadu. Ač tomu všemu kolem rozumíte jen podle zápisků, které byly u ní, se zdviženým křížem před sebou se pokoušíte odstranit démony z tohoto světa. Čeká vás pět kapitol, mezi nimiž budete moci luštit rébusy na policejní stanici a díky důkazním materiálům se vnést více do děje. Hru považuji jako ideální věc pro puštění kámošům. Hlavně z toho hlediska, že občas je těžké pochopit, co od vás hra chce a vy potřebujete radu od někoho, kdo ji už hrál. Možná je to mnou, ale spíše tím, že hra od vás chce občas něco, co byste nečekali, že v ní lze udělat. Ani možnost nápovědy mi nepomohla. Na její obranu zase musím říct, že je naprosto blbuvzdorná. Ztratili jste předmět, který otevírá cestu dál? Vždy se zase objeví na původním místě.

Nevolnost jsem nepocítil, ale zrovna tuto hru jsem použil jako ukázku toho, co VR umí a ukázalo se, že když někdo není zvyklý, tak i toto může být problém.

Hrát můžete na těchto headsetech: Oculus Rift/Rift S, Valve Index, HTC Vive

Chodíte pomocí joysticku levého ovladače, který slouží i pro vybírání věcí v inventáři. Otáčení je na levém joysticku pravého ovladače. Lze nastavil pozvolně či skokově po 30, 45 a 90 stupních. Taktéž jde upravit rychlost vaší chůze. Na tlačítkách máte teleport a inventář. Věci, které máte v ruce, aktivujete kliknutím na joystick příslušné ruky. Trigger aktivuje věci v menu.

Věci se vám při upadnutí samy objeví zpět v inventáři a sklonění je na tlačítku. Prostě hraní vsedě není problém.

Jestli jste fanda VR hororovek, tak by vám toto nemělo chybět. Na Steamu je hra za 20,99 EUR (559 Kč) a na Oculus Store za 24,99 dolarů (593 Kč). Na Steamu můžete taktéž koupit verzi, která má kapitoly 2-5, dokoupitelné ve formě DLC. Což znamená, že si je nezahraje váš kámoš přes sdílenou knihovnu. Tímto způsobem navíc celá hra vyjde na 24,95 EUR (657 Kč).

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X