Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: The Wizards

VR Games z pohledu vozíčkáře: The Wizards

Kouzelník je většinou znázorněn jako starý, slabý muž s obrovskou inteligencí a moudrostí. Tato hra po vás ale bude vyžadovat i hodně fyzičky.

Čeká na vás šest kouzel, které budete postupně odemykat a zesilovat. Díky tomu si každý může určit, na který živel se bude soustředit. Ovšem na některé nepřátele funguje určité kouzlo lépe, takže vám hra tak úplně nedovolí se flákat s jedním kouzlem, vylepšeným na maximum. Čeká vás neustálé vrhání kouzel, střílení vyčarovaným lukem, uskakování teleportem do bezpečí a rozhlížení se do všech světových stran, odkud přijde další nepřítel. Za průběh každým levelem dostáváte body, podle kterých si můžete poměřovat svoje schopnosti s dalšími hráči online. Grafika hry má své mouchy a příběh podle mě mohl být propracovanější, přesto považuji The Wizards za hru, která stojí za zahrání.

Nevolnost se u mě dostavila klasicky, až po dlouhé době nepřetržitého hraní. Hraní na maximální detaily s Valve Index plynulému snímkování moc nepomáhá. S nízkými detaily by hra neměla být problém.

Hrát můžete na těchto headsetech: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift/Rift S, Windows Mixed Reality

Chůze ve hře se provádí pomocí joysticku levého ovladače a kouzla se provádí pomocí triggeru, následovaným správným pohybem ruky. Otáčet se můžete buď reálně nebo pomocí joysticku pravého ovladače a to buď pozvolně, nebo skokově po 15, 30 a 45 stupních. Rychlost pozvolného otáčení i chůze lze samozřejmě také upravit. Teleport se aktivuje při stisku na joystick pravého ovladače. Na tlačítkách máte ještě otevření menu a reset pozice.

Hraní vsedě není problém. Ve hře je vše na dosah a pro nic se shýbat nemusíte. Jen v rámci dobrého bodové hodnocení bude hráč otáčející se reálně vždy mrštnější.

The Wizards je právě teď na Steamu do 6. srpna v 50% slevě, takže s cenou 12,45 EUR (332 Kč) je to podle mě to velmi dobrá nabídka (původní cena 24,99 EUR tedy 666 Kč). Za plnou cenu 24,99 dolarů je také na Oculus Store.

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X