Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: The Wizards

VR Games z pohledu vozíčkáře: The Wizards(2 minuty čtení)

Kouzelník je většinou znázorněn jako starý, slabý muž s obrovskou inteligencí a moudrostí. Tato hra po vás ale bude vyžadovat i hodně fyzičky.

Čeká na vás šest kouzel, které budete postupně odemykat a zesilovat. Díky tomu si každý může určit, na který živel se bude soustředit. Ovšem na některé nepřátele funguje určité kouzlo lépe, takže vám hra tak úplně nedovolí se flákat s jedním kouzlem, vylepšeným na maximum. Čeká vás neustálé vrhání kouzel, střílení vyčarovaným lukem, uskakování teleportem do bezpečí a rozhlížení se do všech světových stran, odkud přijde další nepřítel. Za průběh každým levelem dostáváte body, podle kterých si můžete poměřovat svoje schopnosti s dalšími hráči online. Grafika hry má své mouchy a příběh podle mě mohl být propracovanější, přesto považuji The Wizards za hru, která stojí za zahrání.

Nevolnost se u mě dostavila klasicky, až po dlouhé době nepřetržitého hraní. Hraní na maximální detaily s Valve Index plynulému snímkování moc nepomáhá. S nízkými detaily by hra neměla být problém.

Hrát můžete na těchto headsetech: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift/Rift S, Windows Mixed Reality

Chůze ve hře se provádí pomocí joysticku levého ovladače a kouzla se provádí pomocí triggeru, následovaným správným pohybem ruky. Otáčet se můžete buď reálně nebo pomocí joysticku pravého ovladače a to buď pozvolně, nebo skokově po 15, 30 a 45 stupních. Rychlost pozvolného otáčení i chůze lze samozřejmě také upravit. Teleport se aktivuje při stisku na joystick pravého ovladače. Na tlačítkách máte ještě otevření menu a reset pozice.

Hraní vsedě není problém. Ve hře je vše na dosah a pro nic se shýbat nemusíte. Jen v rámci dobrého bodové hodnocení bude hráč otáčející se reálně vždy mrštnější.

The Wizards je právě teď na Steamu do 6. srpna v 50% slevě, takže s cenou 12,45 EUR (332 Kč) je to podle mě to velmi dobrá nabídka (původní cena 24,99 EUR tedy 666 Kč). Za plnou cenu 24,99 dolarů je také na Oculus Store.

0 0 vote
Hodnocení článku
Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X