Domů » Články » VR » VR Games z pohledu vozíčkáře » VR Games z pohledu vozíčkáře: vrkshop

VR Games z pohledu vozíčkáře: vrkshop

Práce se dřevem byl dříve můj největší koníček, a proto jsem tuto hru zapnul se sebevědomím profesionála. To, co jsem většinou stvořil, bylo hodně daleko od výtvorů mistra truhláře.

Jedná se o takovou trochu jinou puzzle hru. Většina při spuštění zvolá: „Kde je svěrák?“ Já postrádal i hoblík, pilník, brusný papír, vrtačku, vodováhu a mnoho dalšího náčiní. Ve hře máte pilku, úhloměr, úhelník s mírami, kladívko a hřebíky. Je to minimum a to právě dělá ze hry výzvu. Jeden hřebík zase připevní dvě prkna k sobě, jako byste je slepili po celé délce. Každý hřebík zase můžete po zaklepání vytáhnout, bez jakéhokoli narušení dřeva, které by po něm normálně zbylo. Taktéž dokud není řez pilou úplně dokončen, nezanechává žádné stopy. Můžete buď volně stavět co vás napadne, nebo plnit zakázky.

Na tabuli je vždy nakreslen požadovaný výrobek se všemi požadovanými mírami a pokud jste je splnili do 60%, jste úspěšný truhlář. Hodnotí se váha, geometrie a materiál. Většinou jsem byl v šoku, že můj naprosto nepodobný výtvor prošel. Ovšem je jen na vás dát si předsevzetí, že bez 100% nepůjdete dál. Přiznávám se, že tentokrát jsem hru nedojel až do konce, ale mých prozatímních jedenáct zakázek mi přiblížili hru dostatečně a vysvětlili mi, že mistr virtuální truhlář ze mě prostě nebude. Hra je zatím v předběžném přístupu a její vývojáři se jí snaží neustále pilovat k dokonalosti.

FPS celkem drží svoji hladinu a nepřipadá mi, že by cokoliv ve hře mohlo způsobovat nevolnost.

Hrát můžete na těchto headsetech: HTC Vive, Oculus Rift/Rift S, Windows Mixed Reality, Valve Index

Při držení gripu držíte nářadí, nebo pomocí tlačítka můžete stiskem úchop uzamknout. Triggerem aktivujete řezání pilou či umístění hřebíku. Chození je na joysticku levého ovladače. Otáčíte se pomocí joysticku pravého ovladače. Buď skokově po 45 stupních, nebo pozvolna. U otáčení a chůze lze nastavit rychlost. Je taktéž možno používat teleport na tlačítku.

Hra vsedě je možná. Pro lepší manipulaci jsem ale neustále používal OpenVR Advanced Seattings, pro změnu svoji výšky.

Je k dostání na Steamu za 16,79 EUR (441 Kč). Hra vyšla tento rok v červenci a dají se v ní trávit nekonečné hodiny, takže pokud je toto váš šálek kávy, tak si vývojář hry vaše peníze určitě zaslouží.

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X