Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Westworld Awakening

VR Games z pohledu vozíčkáře: Westworld Awakening

Hry podle seriálů či filmů většinou nedopadnou dobře. V podobě VR her se tak maximálně stávají reklamou pro větší sledovanost jejich hraného ztvárnění. Tato hra je ovšem výjimka.

První řada seriálu je podle mě dokonalost, avšak druhá takové kvality nedosahuje, což přisuzuji srovnávání se svým neopakovatelným začátkem. Zahrát si tento herní titul je pro každého diváka seriálu pomalu povinnost. To ovšem neznamená, že pokud jste seriál dosud neviděli, máte Westworld Awakening vyhnout. I člověk, který naprosto neví co Westworld znamená, brzy pochopí o co jde. Možná bude více šokován chováním postav, což povede k tomu, že si hru užije ještě víc. My ostatní si v roli robotické Kate ještě více přiblížíme její  pocity při práci v tomto futuristickém zábavním parku.

S kladným hodnocením u této hry se prostě nedá nesouhlasit. Možná mi tam chyběla alespoň krátká pasáž se zbraní, ovšem to by mohlo naprosto nabourat povahu hlavního charakteru a celé chápaní krutosti lidí.

Ovládání vás nechá vybrat vaši dominantní ruku, jestli tlačítko grip pro držení věcí budete muset zmáčknout či držet, jestli skrčení, které je přes tlačítko, vás dostane do podřepu pozvolna nebo rovnou přeskočí do této pozice. Otáčení na joysticku pravého ovladače můžete vypnout nebo si vybrat z pozvolného otáčení či skokového po 15, 30 či 45 stupních. Pohyb je buď klasický na joysticku levého ovladače nebo můžete použít aktivní, který je proveden držením triggeru a mácháním rukama. Samozřejmě nezapomněli ani na výběr orientace pohybu buď podle směru ruky nebo vašeho pohledu.

Hra nepřináší žádné drastické pohyby, tedy ani nevolnost z hraní.

Hrát můžete na těchto heatsetech: Oculus Rift / Rift S, HTC Vive,  Valve Index.

Westworld Awakening je určen i pro hru vsedě a já to z invalidního vozíku mohu jen na sto procent potvrdit.

S pořízením hry bych nejspíše počkal na slevu, ale skalní fanoušek seriálu nebude koupě litovat ani za 24,99 eur na Steamu nebo 29,99 dolaru na Oculus Store.  

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X