Domů » Články » VR » VR Games z pohledu vozíčkáře » VR Games z pohledu vozíčkáře: Wheelchair Simulator VR, Differently Fast

VR Games z pohledu vozíčkáře: Wheelchair Simulator VR, Differently Fast

Dnes se podíváme na dva herní tituly, které možná nejsou pro každého, ale pro svou originalitu a zábavnost si vaši pozornost rozhodně zaslouží.

Wheelchair Simulator VR je ukázka toho, jak to mají vozíčkáři v životě těžké nebo spíše pomsta všem chodícím lidem. Tuto hru bych plně doporučil streamerům a youtuberům. Vidět člověka trpět bývá ten nejlepší kontent. Hra cestou parodie přibližuje život vozíčkáře. Slovo simulátor bych bral velice s rezervou i když věřím, že šílené projíždění stavbou na vozíku, které by se ve skutečnosti nikdy nestalo, tento handicap dokáže docela přiblížit.

Cílem hry je dostat se z bodu A do bodu B co nejrychleji a při tom na cestě sbírat bonusové předměty a mince, které vám po nějaké době začnou připadat jako zbytečnost. Dostat se do cíle je totiž maximální zátěž na vaši psychiku. Bugy společně s neférovostí hry vás přinutí naprosto ignorovat váš čas a vaše dojetí do cíle přinese největší úlevu, jakou jste kdy zažili. To že za body za rychlost si můžete vylepšovat váš invalidní vozík, vás nechá naprosto klidnými. O poměřování času oproti ostatním hráčům ani nemluvě. I to, že hra zatím obsahuje jen 10 levelů z plánovaných 12 bych vychválil.

Ovládání je stejné jako ovládání invalidního vozíku. Tlačítkem grip chytíte kola vozíku a jedete. V dalších levelech vám přibude u vozíku prak na aktivování věcí, jeho ovládání je ale naprosto intuitivní.

Váš žaludek by měl být v mezích normálu. Když ovšem spadnete z vozíku, stane se něco, co vám velice dobře vysvětlí, že pády bolí. Letící ragdoll totiž vaše grafická karta z nějakého důvodu vůbec nechápe. Dnes se to s mojí 2080 dá docela snést, ale i s 1080 se váš žaludek dostane do nepěkné turbulence. Možná je to chyba, možná to tak má být. Člověk u této hry vlastně ani neví.

Proč vám tedy o Wheelchair Simulatoru VR za 12,49 € (323 Kč) říkám, když na ní pomalu jen nadávám? Svým stylem je naprosto originální a i přes všechny nešvary které přináší, jsem hrdý, že jsem ji hrál a dohrál.

Simulace invalidního vozíku je určená pro Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a Oculus Rift S.

Pamatujete si, jak jsem psal že není závodní hra podporující pohybové ovladače? Lhal jsem a byl k tomu docela dobrý důvod. Differently Fast je v předběžném přístupu, který má v plánu opustit tento měsíc. Šílenějším způsobem snad nemohly být závody invalidních vozíků provedeny. Ve hře na vás zatím čeká variabilita jedenácti tratí, devíti barev vozíků a sedmi typů charakterů.  

Tato bláznivá hra se dá hrát i z pohledu třetí osoby, čímž naprosto odpadá nevolnost, ale upřednostňuji osobu první s tunelovým viděním. Zorné pole se zmenší při zvýšení rychlostí, čímž se zabrání nevolnosti. Bez jakékoli kompenzace nekomfortu nebude při kolizích váš žaludek nejspíše moc šťastný, ale nazval bych to ještě jako schůdné. Jakožto člověk na vozíku bych měl docela dost výtek k jeho ovládání ve hře, ovšem všichni zde máme stejné podmínky a to je hlavní.

Differently Fast v tuto chvíli není na Steamu dostupné. Ovšem pokud vás hra zaujala, přístup do soukromé bety by vám měl být po požádání na discordu umožněn.

Tato šílenost je na Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Rift S a Windows Mixed Reality.

V tomto případě by byla blbost popisovat hraní z vozíku. Tentokrát bych se měl ptát já, jak se při hraní těchto her cítí zdravý člověk.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X