Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře: Wilson’s Heart

VR Games z pohledu vozíčkáře: Wilson’s Heart

Ještě v době, kdy jsem se o VR hry moc nezajímal, jsem si všiml hry, která mě dokonale zaujala. Hororovka, kterou jsem si díky videu od Conana chtěl strašně moc zahrát a jelikož je Spooktober, nastal ten pravý čas.

Wilson’s Heart je exklusivní hororová hra pro Oculus, která v roce 2016 vyhrála ocenění Best Virtual Reality Game. To však už je nějaký ten pátek a dnes je její konkurence naprosto jinde. Alespoň to jsem si řekl, když jsem hru zapnul a následně zjistil, že pohyb je zde pouze pomocí teleportace. Navíc ne klasické, ale je vám umožněno se přemístit pouze na určitá místa v místnosti. Za touto jednoduchostí se však skrývá kouzlo této hry.

Dále bych si mohl stěžovat na černobílost, nutnost reálného skrčování a otáčení, ovšem bez těchto věcí by hra ztratila svojí atmosféru a některým lekacím momentům by to ubralo na síle.

Příběh je inspirovaný snad všemi hororovými příběhy, které vás mohou napadnout. Dalo by se říct, že hra je takový jeden velký mixer hrůzy a nevěřil bych tomu, jak dobře to může fungovat. Přesto hra neobsahuje pavouky. Takže arachnofobikové… je tu horor, který byste mohli i přežít. Příběh vám nechci vyzrazovat, abych nekazil zážitek, takže zkráceně. Jste v nemocničním zařízení, vaše jméno je Wilson a píše se rok 1940. Vše ostatní tvoří záhadu, kterou se snažíte během hry rozluštit. K dotváření atmosféry pomáhají komiksy a rádiové povídky, na které narážíte průchodem nemocnicí a opravdu stojí za to se do nich začíst či zaposlouchat.

Hru tvoří rébusy, které bych nepovažoval za ty nejjednodušší. Stále však považuji největší problém s jejich řešením v mojí nemožnosti stát a tak se moci pořádně rozhlédnout. I tak musím přiznat, že systém teleportu a nutnost postupovat po krocích, jak po vás hra chce, vám může přivodit problém u řešení, na které jste i přišli, jen jste ho neudělali naprosto přesně.

Hra je určena pro: Oculus Rift/Rift S.

Způsob ovládání a stabilita podle mě naprosto zamezuje nějaké nevolnosti z hraní.

Na ovládání vám stačí na ovladači pouze tlačítko grip a trigger. Uchopení a stisknutí, víc ve hře nepotřebujete. Podržení tlačítka menu na levém ovladači vám restartuje vaši pozici, což jsem použil velice často, kvůli mému způsobu hraní.

Tato hra není pro hraní vsedě. Ano dohrál jsem jí tak, ale nemám jinou možnost a ta hra je opravdu moc dobrá na to, abych ji vzdal. To je právě ten důvod, proč jsem hodněkrát použil tlačítko na restart pozice. Musel jsem se častokrát nadzvednout a resetovat pozici, abych mohl sáhnout do šuplíků, které se při sezení nachází pod podlahou. Při reálném otáčení jsem si neustále vjížděl na kabel. Původně jsem myslel, že mi tento pohyb zjednoduší otáčecí barová židle, ale nadzvedávání a otvírání věcí oběma ruka ve hře by způsobilo akorát pád z této nestabilní židle v reálu. Otevřít víko nádrže mi dělalo dost velké problémy a otevření okna jsem už ani nevěřil, že se mi někdy povede.

Přes veškeré problémy nelituji veškerého nepohodlí, který jsem během hry zažil. Zdravý člověk podle mě nemůže koupě této hry za 29,99 dolarů (700 Kč) litovat. Je to sice dost, ale i Oculus občas mívá slevy.              

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X