fbpx

VIDEO: Takový japonský bizárek. Erotická hra VR Kanojo vyšla i v angličtině

A ano, vypadá to fakt divně

Na Steam se mohou dostat velmi různorodé hry. Vedle propracovaných AAA titulů na platformě od Valve najdete i příšerné indie kraviny ala simulátory šutru, podivné grafické novely s otylými svobodnými muži nebo bizarní erotické hry. Samozřejmě musí nejdříve projít jistou cenzurou, aby je obchod přijal. A VR Kanojo není žádnou výjimkou.

Jak již název napovídá, jedná se o titul pro virtuální realitu přímo z Japonska. Vytvořilo jej studio Illusion, které se svými erotickými hrami proslavilo jak na tuzemském trhu, tak i u nás v západní kotlině. Až doteď ale tamější vývojáři vytvářeli hry výhradně v japonštině. VR Kanojo je jejich anglickou premiérou, i když jen v podobě titulků. Už před spuštěním vývojáři navíc varují, ať si hráči zamknou dveře a zkontrolují sluchátka.

„Ve VR Kanojo budete moci strávit čas s příjemnou dívkou Sakura Yuuhi. Prakticky ucítíte její dech na své tváři a teplo jejích prstů na svých rukou. To není vše – díky VR ovladačům, které simulují vaše ruce ve hře, s ní budete moci interagovat přímo. Jen si představte ty možnosti!“ stojí v popisku na Steamu.

Za 50 eur tak vývojáři nabízí simulátor školní dívky. Hráči s ní mohou dělat domácí úkoly, převlékat ji a… to je víceméně všechno. Žádný explicitní sex s virtuální holčinou nečekejte. Další části se na Steam již nedostaly, pokud ale chvíli zagooglíte nebo zabrousíte do diskuzí na Steamu, hned najdete odkaz na oficiální patch, který odemkne další… zajímavé možnosti.

Podobné hry rozhodně nepřispějí asociálnímu chování dnešní mládeže, se kterým se především Japonci potýkají. Naštěstí technologie nepostoupila tak daleko a VR Kanojo není úplně perfektní. Nejlépe to podal jeden recenzent na Steamu: „Too good to be a gf (no argue, no angery and not mad at you).“

Čtěte také: Našli jsme hru roku už v dubnu? God of War má k ocenění skvěle našlápnuto

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.