Vyhlášeny nominace na Českou hru roku 2013!

Tuzemské značky by se měly hýčkat a o videohrách to platí dvojnásob. Pokud se zajímáte o nezávislé tituly z našich luhů a hájů, neváhejte zavítat na Gameday, který se koná 9. až 10. května v Třeboni. Akci pořádá české občanské sdružení České hry.

Alfou a omegou akce bude vyhlášení ceny Česká hra roku 2013, jež dostanou autoři her za největší umělecký a technologický přínos. Níže se můžete mrknout, kdo si možná odnese skleněnou pac-man sošku a v jaké kategorii:

Umělecký přínos české herní tvorbě

● Hexage (Reaper)
● Hyperbolic Magnetism (Lums)
● Silicon Jelly (Mimpi)
● Trickster Arts (Hero of Many)

Technický přínos české herní tvorbě

● Bohemia Interactive (Arma 3)
● Hyperbolic Magnetism (Lums)
● Keen Software House (Space Engineers)
● Madfinger Games (Dead Trigger 2)

Slavnostní vyhlášení cen Česká hra roku 2013 proběhne dne 10. května 2014. Mimo to můžete na místě navštívit workshop o vývoji her, živou projekci uměleckých her v kině, stánky domácích herních tvůrců jako jsou Allodium, Circus Atos, Dreadlocks nebo Fun 2 Robots. Vstupné je zdarma! Pokud to máte kousek do Třeboně, neváhejte a udělejte si víkend o něco hezčí! Více na stránkách akce ZDE.

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz