Nadávky, výhrůžky a bojkot. Youtuber sklidil hněv internetu kvůli falešnému obvinění(2 minuty čtení)

Občas ta bouře přijde sama...

Kdo mě zná, ví, jak moc mi v některých momentech vadí chování herní komunity a její rozvášněné honby na čarodějnice. A je jedno, zda je původcem špatná informovanost, účelné trendy kopnutí do hry či pouze nostalgické a zidealizované vzpomínky na tituly, které jsou dávno za zenitem. Aktuální případ se ale musel potýkat s křivým obviněním.

Celá situace začala zprvu nevinně. Na diskuzním fóru reddit se objevil příspěvek uživatele Vitalechz, který tvrdil, že mu populární youtuber OhNickel neposlal výhru ze soutěže o dárky na Steam. Údajně čekal už druhý měsíc a obvinil internetového komentátora a let’s playera z podvodu.

Velice rychle na sebe strhl pozornost tamější herní komunity a příspěvek se brzy dostal na hlavní stránku s celkem 22 tisíci doporučeními. A tím začal hon za spravedlností – OhNickel se jednoho rána probudil do víru nahněvaných hráčů, kteří ho počastovali nadávkami a hromadným nahlašováním jeho videí. Také mu vyhrožovali fyzickým napadením i zabitím, jak je u některých internetových uživatelů smutným zvykem.

Později se ale ukázalo, že iniciátor virtuálního lynče byl sám podvodníkem a vydával se za pravého výherce, který se už před měsíci pochlubil získanými hrami na svém twitteru. Moderátoři celý toxický příspěvek smazali i s uživatelem a upozornili diskutéry, že opravdový Vitalechz opětovně potvrdil převzetí výhry.

Další důkazy pak dodal sám youtuber OhNickel a ve svém vyjádřil lítost nad chováním herní a redditové komunity. Do budoucna plánuje pozměnit soutěžní pravidla, která by měla podobným incidentům zabránit. Případ tak poslouží jako nastavené zrcadlo těm nejjedovatějším diskutérům.

Čtěte také: Americký hráč se stal obětí „swattingu“. Viníkům hrozí 20 let vězení

Source :

Kotaku

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na