Hearthstone turnaje se rozjely na českých středních školách. Přihlašte i svou

Kartičky od Blizzardu se na školách těší velké oblibě

Hearthstone turnaj středních škol, jak už název napovídá, je turnaj organizovaný pro studenty středních škol a víceletých gymnázií. Letos odstartoval již třetí ročník tohoto turnaje a slušně nabírá na popularitě. Na webu akce může svou školu přihlásit kterýkoliv student, který má zájem mít podobnou akci na své škole.

První týden Hearthstone turnaje se odehrál hned na čtyřech školách – třech v České Lípě a jedné liberecké. Všechny turnaje se hrály ve standardu BO3 conquest módem, hráči tedy museli po každé výhře změnit hrdinu. Mrkněte na novopečené středoškolské vítěze a sledujte nejnovější aktualizace na facebooku HTSS.

 • Střední průmyslová škola v České Lípě

Hned první turnaj letošního HTSS přinesl překvapení od Blizzardu, když před začátkem turnaje přišly bany na všechny účty na IP adrese školy. Vše se ale naštěstí podařilo vyřešit a turnaj mohl být v klidu dohrán. 

 1. místo – Jakub “NorysCz” Novák
 2. místo – Jarda “Narny” Živnůstka
 3. místo – Jiří “CowPark” Poláček
 • Střední průmyslová škola v Liberci

Na liberecké průmce se turnaje zúčastnilo 31 hráčů, včetně tří slečen, obou dvou finalistů minulé sezóny včetně, vítěze, Vojty Černého. Tomu se ovšem kvůli špatnému skóre nepodařilo postoupit ani ze skupiny. Lucka, jako nejlepší slečna, se dostala až do TOP 8, které opět ovládlo, jako obvykle, mužské pohlaví.

 1. místo: Jaroslav “Silenter” Hájek
 2. místo: David ” ShinyHero” Kašpar
 3. místo: Jiří “Jivajscz” Vajsejtl


 • Soukromá podnikatelská střední škola Česká Lípa

Na tomto turnaji byla účast velmi slabá z důvodu nemocí a praxí žáků 4. ročníku. Zúčastnilo se pouze 6 hráčů, a tak základní skupiny sloužily pouze k rozřazení studentů do play-off. Hráči z prvních míst postupovali s jistotou freewinu v prvním kole.

 • místo: Jirka “HypnoF” Kukelka
 • místo: Adam “KeliCze” Všetečka
 • místo: Kryštof “Kris 98” Dufek
 • Gymnázium Česká Lípa

Zde se do turnaje pod taktovkou hráče Enthew z týmu Inaequalis přihlásilo 27 studentů. Po odehrání základních skupin musel být ale turnaj přerušen z důvodu vyrušení učitelem, který požadoval část soutěžících zpět na výuku. Jakmile si soutěžící vše vyřídili, play-off se mohlo rozběhnout.

 1. místo: František “Glant” Richter
 2. místo: Kamil “Threit” Severa
 3. místo: Petr “P3ta” Kaiser

Letošní sezóna nabídne postup do okresního a krajského kola pro dva nejlepší z každé přihlášené školy v krajích Liberec, Ústí nad Labem a Praha. Školy z ostatních krajů se ovšem mohou zúčastnit doprovodných turnajů, které sice nekončí měřením sil mezi zástupci škol, ale zato si mohou zažít atmosféru turnaje a poprat se o krásné ceny. Nezapomeňte, že registrace stále ještě běží a svou školu můžete registrovat na webu htss.cz.

Čtěte také: Na FAMU budete moci studovat herní design. Katedru otevřou za dva roky

Turnaje se odehrávaly ve školních učebnách FOTO: facebook.com/htss.cz/


 

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)

Ondřej Chalupa
Student Pražského humanitního gymnázia, amatérský fotograf a videoproducent. Ve volném čase působím také jako moderátor a bavič. Posledních pár let se na mě lepí kytara.