Domů » Články » Zajímavý projekt: Výstava za milion

Zajímavý projekt: Výstava za milion

Když někdo představí projekt slovy „nejkontroverznější výstava sezóny, při níž se otřese v základech jedna z nejprestižnějších síní republiky! Strážci morálky budou plakat, žaloby od politiků lítat a bránice pukat“, nevíte, co si máte myslet. Není to podvod a snaha o vylákání peněz? Po vyhledání zkratky TMBK ale zjistíte, že ten člověk to myslí vážně…

Pod zkratkou TMBK se skrývá grafik a umělec Tomáš Břínek, autor mnoha koláží, navážejících se do českých politiků a hvězd. A to někdy takovým způsobem, že některé lidi urazí, dalším nepřijdou vůbec vtipné, ale ti z nás s mírnými sadistickými sklony řeknou: „Ano!“. I když vám zkratka ani jméno nic neřekne, možná znáte skupinu Stay Zmrd, jíž je stále členem, byť ne moc aktivním. Pokud nemáte rádi černý humor, který je mnohdy už za hranou, ani se na Stay Zmrd nedívejte. Nevyhnul se mu ani milovaný Karel Gott, což pobouřilo spoustu lidí. 

A právě tenhle pán, který si nebere servítky, se rozhodl uspořádat výstavu svých děl. Nebude jeho první, zato bude velkolepá, jak slibuje na stránce projektu. Na jaře 2020 si hodlá pronajmout jednu z nejprestižnějších výstavních síní v Praze a ukázat světu mimo jiné i velkolepé sochy, dehonestující instalace a velkolepé shrnutí života a díla hrdiny virálního věku TMBK. A proč to dělá? Prostě proto, aby si jeho fanoušci a mecenáši užili spoustu zábavy. 

Peníze půjdou hlavně na pronájem výstavní síně a výrobu instalací, skulptur, plastik, atrakcí i dalších exponátů a také kvalitnímu vytištění koláží. To vše jen za milion korun českých. Zdá se vám to ujeté? Podívejte se na jeho koláže a rázem vám to bude připadat naprosto normální. Co čekat od člověka, který si na křest své knihy Továrna na debilno: Vzpoura Pražské kavárny pozval Jiřího Ovčáčka. Podotýkám, že na jejím obale je Miloš Zeman v otevřené rakvi. 

Pokud chcete podpořit vznik výstavy, můžete tak učinit ještě 30 dní na stránce Hithitu. V nabídce odměn je například poděkování na FB a Instagramu, pozvánka na vernisáž s občerstvením nebo možnost napsat TMBK vulgární příspěvek, který se pak objeví i na výstavě. A to rozhodně  není vše.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X