Walmart v reakci na střelce stahuje násilné videohry ze svých regálů(1 minuta čtení)

Legalita zbraní je velmi diskutované téma, především když jsou zapojeny v tragédii, jako jsou nedávné útoky ve Spojených státech amerických. Podle některých mají na motivaci střelců podíl také videohry, což se rozhodl řetězec Walmart řešit.

Minulý víkend jste v médiích mohli zahlédnout zprávu o útoku střelce, jehož řádění v El Pasu podlehlo 22 lidí. Incident přitom není v poslední době ojedinělý a k situaci se vyjádřil i americký prezident Donald Trump, který dává částečnou vinu videohrám. Poslední z incidentů se stal ve známém prodejním řetězci Walmart, který v reakci na nešťastnou událost začal stahovat z regálů videoherní tituly, zobrazující jakoukoli formu násilí. Tuto zprávu potvrdil serveru Kotaku jeden z představitelů řetězce s tím, že do budoucna mají být některé tituly staženy z prodeje úplně. Mluvčí Walmartu Tara House však později uvedla věci na pravou míru. Videohry, obsahující násilí, jsou z nabídky Walmartu staženy dočasně, kvůli úctě k pozůstalým a nejedná se o dlouhodobý plán. Walmart do této doby neudělal jedinou změnu, co se prodeje střelných zbraní týče.

Source :

Kotaku

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na