Wargaming se spřáhl se Segou – do WoT Blitz přijde Valkyria Chronicles

Co má společného jedna z nehranějších tabletových MMO akcí s japonským taktickým RPG titulem? Tanky, tanky a tanky

Běloruský velikán Wargaming si podal ruce s japonským vydavatelem SEGA a chystají do tabletového World of Tanks Blitz obsah z legendární RPG série Valkyria Chronicles. Na první pohled to zní jako ujetý nápad, přitom je ale důvod velice jednoduchý. Obě hry spojuje vášeň pro tanky.

Poměrně překvapivou zprávu nedoprovázely žádné konkrétní plány, přestože k jejich odhalení dojde nejspíše v následující, týdnu na Tokyo Game Show. Tabletová verze World of Tanks nejpravděpodobněji obdrží tematický update s nálepkou japonského taktického RPG s tančíky, zda půjde ale o skiny pro několikatunové oře (pár z nich už koluje po internetu, byť jde jen o uživatelskou modifikaci) či rovnou herní mód, o tom se dá jen spekulovat.

Zatímco World of Tanks Blitz asi není třeba moc představovat, Valkyria Chronicles v našich luzích a hájích nemá takové renomé. A je to škoda – jde totiž o legendární japonský mix strategie a RPG v zajímavém kabátku. Hra se dočkala i krátkých animovaných filmečků a nějakou chvilku se spekulovalo i o televizním seriálu. My hru můžeme bez okolků doporučit, pakliže hledáte překvapivě komplexní RPG a nevadí vám její japonský kukuč.

Čtěte také: Gamescom 2016: World of Tanks oslaví 100 let tanků novým updatem

Zdroj:

Tisková zpráva

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz