Domů » Články » FOTOGALERIE: Wargaming otevřel nové studio v Praze. Mrkněte se, jak vypadá zevnitř

FOTOGALERIE: Wargaming otevřel nové studio v Praze. Mrkněte se, jak vypadá zevnitř

Chystá i pobočku v Brně

Wargaming se z malého běloruského studia zformoval na mezinárodního velikána, který díky obrovskému úspěchu World of Tanks provozuje dvaceti poboček po celém světě a zaměstnává přes 4 500 lidí. Minulý týden ve velkém duchu otevřel i zbrusu nové české pracoviště v Praze – a my byli u toho.

Páteční brunch pro novináře odstartoval krátkou prezentací českých zastupitelů Wargamingu. Překvapivě nás svou přítomností uctil i samotný zakladatel herní firmy, Viktor Kislyj. Česká republika podle něj zastává strategickou pozici na trhu, a to nejen geograficky. Údajně jsou Češi procentuálně mezi nejpočetnějšími a nejúspěšnějšími hráčskými komunitami ve World of Tanks. S konkrétními čísly se ovšem nepochlubil.

Po úvodním proslovu jsme si konečně mohli prohlédnout prostory české pobočky Wargamingu, které zabírají úctyhodných 1250 metrů čtverečních. Zřejmě to bude znít, jakože lezu českým předákům hluboko do análu, abych si ten tuňákový wrap ze švédského stolu nějak zasloužil, ale kanceláře mají nádherné. Jsou prostorné, dobře osvětlené, organizované a stylové. Nechybí jak reprezentativní lobby s barem, tak ani zasedací místnosti, vtipně pojmenované podle českých značek piv. Wargaming rozhodně nešetřil na kvalitě zázemí, což si můžete sami ověřit na fotografiích níže (jsem nula nula prd fotograf, tudíž se omlouvám za kvalitu snímků).


Neméně zajímavé jsou další plány české pobočky, co se týče nových zaměstnanců. V následujících měsících budou nabírat čerstvou krev na různé pracovní pozice – v první fázi zde najde uplatnění zhruba 150 nových pracovníků. „Nejpozději do konce roku 2019 zde však plánujeme nabídnout až tři stovky vysoce kvalifikovaných pracovních pozic,“ dodává Pavel Kocián, generální ředitel české pobočky.

Wargaming chce nové zaměstnance nasbírat především na tuzemském trhu (a jak s vtipem dodávají, tak je i nalákat z jiných českých studií), menší část odborníků ale přesídlí do Prahy z jiných zemí (např. z pařížského pracoviště, kde fungovala část komunitních manažerů pro náš region). V České republice chce vybudovat týmy v několika segmentech, od zajišťování kvality (QA) a obchodní analýzy (BI) po testování a PR aktivity. U nás by se měl také vytvořit tým expertů v oblasti autorského práva a nákupu.

Na to, že se původně spíše šuškalo jen o menším testovacím středisku Wargamingu, se plány pro českou pobočku pořádně rozmáchly. Na čem bude tuzemské studio makat kromě posíleného vývoje World of Tanks pro PC, je zatím tajemstvím – Wargaming má v rukávu několik neoznámených projektů. Co ovšem bylo neméně překvapivé, bylo oznámení otevření nového pracoviště v Brně, které povede několik českých vývojářských veteránů. Někteří z nich se podíleli i na Mafii, Euro Truck Simulatorech a dalších titulech.

Co se pak dělo na večerní otevírací party na střeše Hiltonu, si kromě několika fotek na Instagramu necháme radši pro sebe (protože jsme tam tradičně vydrželi jako poslední a terorizovali prostory hotelu i pár prázdných lidských schránek). Našincům ve Wargamingu držíme palce v nových kancelářích – pokud se k nim chcete přidat, sledujte stránky studia, kde by postupně měli zveřejňovat volné pracovní pozice.

Čtěte také: REPORT – Jak vypadal Game On ve znamení Total War: Warhammer 2

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X