Letošní WHOCON se spojí s planetáriem. Mrkněte se na detaily k programu

Na své si přijdou i fandové vesmíru a detektivek

Whoviané českých luhů a hájů, spojte se! WHOCON už pomalu klepe na dveře s jubilejním pátým ročníkem a přichystal celou řadu novinek v programu. Co všechno si organizátoři přichystali pro fanoušky sci-fi, fantasy, hororu a komiksu?

V minulém článku jsme se obšírněji věnovali samotné historii českého WHOCONU, kde jsme lehce nakousli i letošní ročník. Ten se opět odehraje v osvědčených prostorech brněnské „Jarošky“, a to od 17. do 19. listopadu. V pořadí již páté největší setkání whovianů se dočkalo nemalé porce novinek – na své si přijdou fanoušci vědy, kultovních filmů i cosplayů.

Letošní ročník vás vezme i do brněnského planetária. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno


S Doctorem Who ke hvězdám a ještě dál

Pro tento rok se organizátorům podařilo spojit s brněnským planetáriem a hvězdárnou, v němž v sobotu proběhne speciální čtyřhodinový program, který poběží paralelně s WHOCONEM. Těšit se můžete na dvojici přednášek od opravdových vědců, budou ovšem vhodné i pro laickou veřejnost.

RNDr. Pavel Bakala, profesor ze Slezské univerzity v Opavě, se ve své přednášce „Kerrova černá díra aneb Cesta do neznáma“ rozpovídá o černých dírách a možnostech simulace chování těchto vesmírných objektů. Ph.D. Lenka Zychová z Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky se naopak ve své přednášce „Hrozba z hlubin vesmíru“ apokalypticky opře do teorie, zda do Země jednoho dne třeba nenarazí zbloudilý meteorit či kdy zanikne Slunce.

Ti, kteří dávají přednost dokumentům, se rovněž dočkají. „Rychleji než světlo“ se zasní nad možnostmi mezihvězdného cestování, zatímco ve snímku „Cestu za miliardou hvězd“ hraje hlavní roli sonda Gaia a její mise za zmapováním vlastností miliardy hvězd. Pokud počasí dovolí, návštěvníci se také mohou těšit i na noční pozorování oblohy přímo v planetáriu.

Více informací o tomto hvězdném programu najdete na stránkách WHOCONU. Jelikož je kapacita omezená, je pro vstup do Digitária vyžadováno speciální vstupné – ten je mimo jiné zahrnut ve VIP vstupence.

O cosplaye rozhodně nebude nouze. Foto: Archiv WHOCON


Od Monty Pythonů k Hanu Solovi

Letošní ročník se také dočká nové programové linie KULTICON, který v sobě – jak již napovídá samotný název – sdružuje kultovní díla všech forem, ať už tím myslíme seriály, filmy, knihy či hudbu. Jaké Disney filmy byste neměli minout? Jak správně cestovat časem a čemu se vyvarovat? A co Han Solo, vystřelil tedy první, nebo ne? To všechno vám odpoví právě KULTICON.

Návštěvníci se samozřejmě mohou těšit i na další programové linie. BACON, který se věnuje filmové sérii Back to the Future, nebude chybět ani letos. CYCON zase obecněji zastřešuje vše ze škatulky sci-fi, fantasy a komiksu. Můžete si tak poslechnout, jak vlastně (ne)přemýšlejí roboti, případně se podívat pod pokličku natáčení Harryho Pottera a obdivovat do detailů promyšlené ateliéry.

Hardcore hráče jistě potěší i přednáška věnovaná postapokalyptické sérii Metro 2033. Nový díl je ještě daleko, tudíž si alespoň zopáknete, jaký je vlastně rozdíl mezi knihami a hrami, jak se vybudovala nová společnost pod zemí a jaké stvůry znepříjemňují už tak těžký život v moskevském metru.

V neposlední řadě se tu najde i něco pro fanoušky Sherlocka Holmese a detektivek obecně. SHERLOCON rovněž nebude mít nouze o přednášky, které letos nabrali na tajemnu. Dozvíte se tak, kam na pár týdnů záhadně zmizela spisovatelka Agatha Christie či jakou cenu mělo mrtvé tělo ve viktoriánské kultuře.

I Páni Času občas potřebují oddych. Stejně jako návštěvníci si mohou sednout k nadupaným notebookům. Foto: Archiv WHOCON


Bez tradice ani ránu

A samozřejmě tu máme WHOCON, který vsází na tradici. Akci opět navštíví dabéři Petr Burian, Aleš Procházka a Tereza Bebarová. Svou část programu si přichystali i Petr Kopl a Petr Macek, autoři českého superhrdinského komiksu Dechberoucí Zázrak. Youtubeři Martin Rota a Patrik Kořenář zase poprvé představí, jak vzniká jejich pořad Zvědátoři.

Samozřejmostí programu je pak samozřejmě každoroční cosplay soutěž, kterou si pro tento rok opětovně bere do rukou staronový Radovan Samotný alias Asasire Toyotomi, jeden z prvních youtuberů u nás. Že je toho moc? Nebojte se, i letos si můžete oddychnout v čajovně.

Tím bychom měli program. Nezapomeňte, že WHOCON odstartuje už 17. listopadu v brněnském gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše. Předprodej probíhá do 20. října 2017, poté bude možné vstupenky zakoupit až na místě. Pokud tedy nějaké zbudou. Proto je lepší nečekat na poslední chvíli a nepromarnit svou šanci. Základní vstupné stojí 499 Kč a obsáhne v sobě vstup na všechny tři dny.

Co se týče VIP vstupného, za 649 Kč dostanete přednostní odbavení na recepci, veškerý WHOCON program ve výše zmíněném digitáriu (vč. dopravy na místo) či přednostní vstup na vybrané programy (dabéři, cosplay soutěž, digitárium). Jako bonus k tomu všemu obdržíte i informační brožurku s anotacemi programů a slevy u vybraných partnerů. Nezapomeňte navštívit oficiální stránky akce či facebookový event k letošnímu ročníku, ať zůstanete v obraze!

Čtěte také: Zpátky časem s Whoconem. Jak se vyvíjela největší česká akce pro whoviany?

Martin Rota společně s Patrikem Kořenářem vás letos nechají mrknout pod pokličku natáčení pořadu Zvědátoři. Foto: Archiv WHOCON


Zdroj:

Tisková zpráva, inzerce

Redakce
Jsme pisálci, studenti, snílci a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě. A občas jej zaprasit svými divnými a ujetými nápady. Powered by SkillZone.cz