Domů » Články » Herní novinky » VIDEO: Wolfenstein 2 se v Německu dočkal cenzury. Hitlerovi chybí knírek

VIDEO: Wolfenstein 2 se v Německu dočkal cenzury. Hitlerovi chybí knírek

ACHTUNG

Na zločiny nacistického Německa se zapomíná jen těžko. Zrovna naši západní sousedé se stále snaží se svou minulostí vypořádat a veškerá symbolika bývalého režimu je u nich podléhá přísnému zákazu. Přesto se tvůrcům akční řežby Wolfenstein 2: The New Colossus podařilo protlačit jejich hru na německý trh.

Bez zásahů do hry se samozřejmě neobešli. B. J. Blazkowicz se nacistických insignií ani pohlavárů nikdy nebál, popravdě jimi vůbec nešetřil. Wolfenstein 3D se kvůli tomu na německý trh nikdy nedostal a následující díly musely dělat pořádné ústupky.

Wolfeinstein 2 samozřejmě není výjimkou. Avšak kromě tradičního nahrazení hákového kříže si vývojáři z Machine Games museli poradit s mnohem tužším oříškem. Ve hře se totiž objevil samotný Hitler, což se německým zákonům moc nelíbilo.

Tvůrci tak sáhli po drastických řešeních. Oholili Hitlerův knír, ostatní postavy jej oslovují „mein Kanzler“ a místo aby starý Hitler osočil amerického herce z toho, že je Žid, raději mu nadává do špiónů. Snad nejhorším proviněním ale je mnohem nižší kvalita dabingu oproti originálu. Však se sami podívejte níže.

Čtěte také: EA bránilo vysoké ceny hrdinů v Star Wars: Battlefront 2. Rozhněvalo celý internet

[arve url=”https://youtu.be/kTQ1eBiRRRo” /]

Source :
X