fbpx

Wolfenstein 2: The New Colossus

PC PS4 Xbox One
Sledovat
9

Nářez

Wolfenstein 2 není v Izraeli k dispozici. Hráči si tak vytvořili vlastní parodii

Mein Gott!

Wolfenstein 2: The New Colossus je bezpochyby povedená hra, která úspěšně navázala na kultovní sérii. Jinak by se neobjevil v našem článku Hry roku 2017: Nejlepší střílečky, že ano. Bohužel kvůli svému zasazení v alternativní realitě, v níž nacistické Německo vyhrálo válku, se neukázal na všech světových trzích.

U našich západních sousedů se poslední dobrodružství B.J. Blazkowicze prodává, jen některé pasáže jsou oproti mezinárodní verzi silně pozměněny. Zatímco němečtí hráč se tak mohli s chutí pustit do osvobozování USA, v Izraeli se nedočkali ani upravené verze.

Vydavatel ZeniMax se totiž rozhodl, že Wolfenstein 2 na tamní trh prostě nepošle. Důvodem nejsou ani přísné zákony nebo společenské tabu. Izrael s nacisty v médiích problém nemá, dokud se nejedná o jejich podporu. Sami se můžete podívat, jak show The Jews are Coming zachází s Hitlerem.

Hráči se ani po naléhání nedočkali vysvětlení, proč se u nich hra nedočkala vydání, vytvořili proto vlastní parodii. Jmenuje se Wolfenstäche: The New Censorship a můžete si ji zahrát přímo v prohlížeči. Za pomoci automatické pušky s mířidly ve tvaru Davidovy hvězdy v ní bojujete proti Hitlerovu létajícímu knírku.

Trojice izraelských tvůrců svou hrou chce upozornit na nelogické chování Bethesdy a ZeniMaxu. Ani jedna firma se ke svému postoji nevyjádřila, moc šancí ale izraelským hráčům nedáváme. Hru si sice mohou koupit přes zahraniční VPN, pohodlný proces to ale zdaleka není.

Čtěte také: Mluvící Detective Pikachu konečně zamíří i k nám. Přijde s amiibo figurkou

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.