Domů » Články » Herní novinky » Wolfenstein: Cyberpilot vám dovolí ovládat panzerhunda. Zábava to ale (zatím) bohužel není

Wolfenstein: Cyberpilot vám dovolí ovládat panzerhunda. Zábava to ale (zatím) bohužel není(2 minuty čtení)

Kdo vypustil panzerhundy?

Po zuby ozbrojeného B. J. Blazkowicze a sérii Wolfenstein jistě nemusíme našemu čtenářstvu představovat. Nácky kosíme hlava-nehlava už od přes dvě dekády, ve virtuální realitě jsme ale Třetí říši ještě nesvrhávali. Na to teprve dojde – letošní Gamescom totiž přinesl demo VR titulu Wolfenstein: Cyberpilot, který jsme si vyzkoušeli.

Děj se odehrává v Paříží 20 let po událostech vloni vydaného pokračování Wolfenstein: New Colossus. Nacistům stále není zdaleka konec a francouzský odboj má co dělat, aby kladl nějaký odpor proti okupantům. Vy se však dostanete do kůže partyzána, jehož koníčkem je hackování německých robotů. Jako setting pro virtuální realitu ideální.

Demo jsme začali v tmavém tunelu v kokpitu Panzerhunda, který má dva ničivé útoky – plamenomet vhodný na velké tlupy enemáků a drtivý skok vpřed, který v lepším případě odmrští všechno, co není přikované k zemi (či přinejhorším nadělá z několika nepřátel eintopf). Následovalo rychlé ozkoušení ovládaní a vzápětí jsme se ocitli na náměstí jakoby vystřiženého z Half-Life 2.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=hA8imwlYw1M” /]

Před námi stála prvá parta nácků a opodál byl zaparkovaný starý dobrý Volskwagen Beetle, takže si asi umíte představit, co je čekalo. Stačil jeden rychlý skok, brouček letěl vzduchem a na místě, kde před okamžikem stáli nepřátelé, zůstal jen mastný flek a pár končetin. Postupně začaly přicházet silnější (Zerstörer) a dotěrnější (drony) protivníci, o pořádnou letní grilovačku plamenometem tedy nebylo nouze.

Přesto mě Wolfensten: Cyberpilot moc nepřesvědčil. Krátké demo sice vypadalo nádherně a obecně vzato se ovládalo dobře, ale se dvěma útoky začala být náplň dost stereotypní a primitivní. Vlastně by stačilo více robotů (v plné verzi bychom měli dočkat širšího výběru), nějaké ty upgrady a nové skilly nebo například on-the-fly hackování jiných mechů v boji – to vše by výrazně přidalo na variabilitě a zábavnosti.

Do vydání je ještě ale spousta času a pevně doufáme, že si vývojáři schovali v rukávu nejedno eso. Uvidíme, čeho se ve finále dočkáme. Wolfenstein: Cyberpilot vychází někdy v roce 2019 na HTC Vive a Playstation VR.

Čtěte také: Gris byla naše nejhezčí hra Gamescomu. Metroidvanii plnou emocí jsme si zamilovali na první pohled

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X