Domů » Archiv » Hry » World of Warcraft » World of Warcraft: Azshara na mythic obtížnost pokořena, úspěch si připisuje evropská guilda

World of Warcraft: Azshara na mythic obtížnost pokořena, úspěch si připisuje evropská guilda

Jak jsem již informoval v jednom z předchozích článků, spolu s otevřením raidu The Eternal Palace na mythic obtížnost se rozjel závod o to, kdo ho jako první dokáže celý projít. Cesta to byla trnitá, ale královna Azshara, poslední boss raidu, byla nakonec poražena a prvenství putuje na evropskou půdu.

První World kill Azshary na mythic obtížnost si nepřipisuje nikdo jiný, než známá evropská guilda Method, sídlící na EU realmu Tarren Mill. Už to budou pomalu dva týdny od otevření raidu na mythic obtížnost a poslední boss se ukázal jako pořádná výzva, zejména třetí část fightu. Dlouhou dobu se nikdo z guild nemohl dostat přes 50% HP bosse, pouze americká guilda Limit se přehoupla přes tuhle magickou hranici a skončila na 49,8%. Blizzard poté už zasáhl a provedl pár nerfů, které pomohly stagnující závod zatraktivnit a progress se významně urychlil. Jak vypadalo samotné pokoření bosse (a následné nerd výkřiky) se můžete podívat v tomto krátkém klipu.

Celý úspěšný fight pak můžete zhlédnout například zde. Pro guildu Method (EU) je to už celkově 13. World first kill posledního bosse a potvrdili tak svoje kvality. Ze začátku ale byli poněkud pozadu. Předposledního bosse, Za’qul, skolili o den dříve soupeři z guildy Limit (US). Method se ale vyplatila riskantní sázka na pouze 2 healery v raidu, konkrétně na 2 discipline priesty. Ostatní, včetně největších rivalů z Limit, volili většinou kompozice se 3 healery. Nicméně i když měli Method k dispozici pouze 2 healery, alespoň jeden z jejich balance druidů používal talent Restoration Affinity, aby s healem trochu vypomohli. Na složení jejich raidu se můžete podívat na tomto odkazu, kde si roster zobrazíte po rozkliknutí příslušného boss fightu.

Guildě Method se podařilo Azsharu skolit až po neuvěřitelných 359 pokusech. Na jejich úspěch ihned na sociálních sítích reagovali osobnosti WoW scény i samotný Blizzard.

Source :

WoWHead

X