Domů » Archiv » Hry » World of Warcraft » World of Warcraft: Guildy soupeří o světová prvenství v novém raidu, Blizzard opouští zakládající člen

World of Warcraft: Guildy soupeří o světová prvenství v novém raidu, Blizzard opouští zakládající člen

PvE hráči teď zažívají žně. Tento týden se otevřel nový raid The Eternal Palace na mythic obtížnost a guildy po celém světě usedli ke svým strojům s pořádnými zásobami jídla, aby se pokusili zapsat do historických tabulek. Dozvěděli jsme se také, že Blizzard opouští jeden ze základajících členů.

Od 16. července už mohou hráči přijmout pozvánku královny Azshary do jejího velkolepého paláce na mythic obtížnost a změřit s ní své síly. Pozvánku přijali samozřejmě i nejznámější guildy na světě, které svůj progress v raidu i streamují na svých Twitch kanálech. Jak na tom jednotlivé guildy v progressu jsou a kdo se jak umístí, můžete sledovat přehledně například na stránce Raider.io.

Na Twitchi můžete event sledovat (případně se podívat na záznam) na kanálu Redbull nebo Method.

Oba oficiální kanály nabízejí přehled o dosavadním průběhu závodu o world first killy a zaměřují se zejména na guildy Method (EU), kteří mají na svém kontě například prvenství v raidu Uldir a Dazar’alor, Pieces (EU), kteří pro sebe získali world first Crucible of Storms a také guilda Limit (EU), kteří jsou v době uzávěrky tohoto článku ve vedení a podařilo se jim jako prvním pokořit v pořadí 7. bosse s názvem Za’qul a už si brousí zoubky na posledního bosse – Azsharu. Za’qul guildě Limit zabral 2 dny pokusů a wipování a ukázal se i pro ostatní guildy jako tvrdší oříšek.
Blizzard nedávno uveřejnil zprávu, ze které je patrné, že společnost opouští Frank Pearce, jeden ze zakládajících členů Blizzard Entertainment. Ten v dopise poděkoval komunitě za podporu a popřál Blizzardu úspěchy do dalších let. Frank Pearce založil společnost spolu s Mikem Morhaimem a Allenem Adhemem 8. února 1991 tehdy pod názvem Silicon & Synapse. Každý z nich přispěl do začátků podnikání zhruba 10 000 dolarů a Mike Morhaime si dokonce musel půjčit od své babičky. Pro hru World of Warcraft je významná spojitost Franka Pearce s datadiskem The Burning Crusade, který měl na starost jako jeho výkonný producent.

Odchodem Franka Pearce z Blizzardu se tak stává posledním zakládajícím členem stále působícím ve společnosti Allen Adham, jelikož bývalý prezident Blizzardu Mike Morhaime společnost tento rok již opustil. Nabízí se otázka, zda-li je to jen náhoda, nicméně v Activision Blizzard se v posledním roce událo až příliš mnoho personálních změn, což může nasvědčovat určitému napětí uvnitř společnosti. Blizzard má rozhodně co napravovat po zpackaném Blizzconu 2018 a nepříliš dobře přijatém WoW datadisku Battle for Azeroth. Jedno je ale po tomto divokém roce plném personálních změn jisté – Blizzard už není jako dřív a nezbývá než doufat, že lidé, kteří tyto odstupující velikány herní scény nahradí, nasměrují společnost správným směrem.

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X