Domů » Články » Herní novinky » Mobilní „World of Warcraft“ brzy zavítá i do našich končin. Nabídne obrovský svět

Mobilní „World of Warcraft“ brzy zavítá i do našich končin. Nabídne obrovský svět

Čína zase perlí, tentokrát v dobrém

Čínský videoherní průmysl se už odjakživa ubírá vlastní cestou. Mezi nejpopulárnějšími žánry patří zejména onlinovky, zpravidla bez rozdílů platforem. A také jsou v drtivé většině zdarma, ať autoři chtějí nebo ne. Kromě masivního pirátství, kterého se dopouští valná většina místních obyvatel, zde kradou i samotní vývojáři her. Ti vytváří totožné plagiáty cizích her.

Většina imitací se objevuje na mobilní telefony i přes to, že jejich originální předlohy vyšly primárně na PC. Od vzniku prvního smartphonu mobilní trh s hrami rapidně roste, a tím tuplem v Číně, kde se kolem freemium obchodního modelu točí pohádkové peníze. Nikoho tedy nepřekvapí, když se nedávno začalo pracovat na mobilním „World of Warcraft“.

Land of Glory se až okatě podobá WoWku. Naštěstí to nevypadá tak černě jako s jinými ilegálními plagiáty. Land of Glory má totiž pod palcem velká herní společnost NetEase, která patří mezi partnery Blizzardu. Zároveň je také vydavatelem většiny blizzardích titulů v Číně (WoW, SC2, D3, HS). Proto předpokládáme, že po stránce copyrightu nevzniknout žádné spory – ba naopak, možná se dočkáme požehnání od samotného amerického velikána.


Land of Glory by neměla být ale žádná demoverze World of Wacraft. NetEase na titul hodně vsází a nebojí se investovat velké částky do vývoje. Na vytvoření hudby si kupříkladu najali známého skladatele Gordyho Haaba, který vytvořil soundtracky do her jako Halo Wars 2 či Star Wars: The Old Republic. Při tvorbě mu asistovali skladatelé Fei Yu a Marc Theriault.

Přítomnost západních hvězd tím ale nekončí. Land of Glory chce být celosvětová hra, proto si čínští vývojáři pozvali i profesionální dabéry. Zasvěcené potěší především Dave Fennoy – ten mimo jiné propůjčil svůj hlas dnes už bývalému náčelníkovi Hordy Vol’jinovi z World of Warcraft. Mezi zúčastněnými se nachází i Greg Chun, Karen Strassman, Jason Charles Miller a Misty Lee. Ti taktéž mají za sebou letité zkušenosti.


Ve hře jsou momentálně k dispozici tři hratelné charaktery – elfí lučištník, lidský mág a barbarský válečník. Každý z nich pak nabízí tři různorodá „podpovolání“ s odlišnými schopnostmi. Hráči si také mohou zvolit pohlaví, vizuální úpravy zatím nejsou k dispozici. Čtvrtá postava je již ve vývoji.

Land of Glory nabídne vesměs stejný základ, který má World of Wacraft, akorát na telefonech. Na rozdíl od ostatních mobilních her není čínské MMORPG svou platformou nijak omezena. Hráči se mohou těšit na propojené lokace ve velkém otevřeném světě, který má údajně obsáhnout až 12,96 kilometrů čtverečných. Což je na mobilní kousek štědrá plocha.

Chybět nebudou mounti, příběh, levelování (maximální v tuto chvíli činí úroveň 45), hlavní a vedlejší questy, výběr profesí, guildy, talenty, dungeony, raidy (pro 10 nebo 40 lidí), battlegroundy (15v15 nebo 40v40), arény a mnoho dalšího.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=iV2tuTu2tzs”/]

Hra by na našem trhu měla být k mání nejdéle do čtyř měsíců. Navíc bude podporovat cross-platformové hraní, uživatelé iOS, Android nebo PC mohou hrát společně. V Číně 28. března exkluzivně odstartovala betaverze pro uživatele iOS. Ostatní se do bety mohou dostat až 31. března. V redakci jsme se už přebrodili skrze kupy rozsypaného čaje a Land of Glory na Androidu zprovoznili. Takže určitě přineseme čerstvé dojmy.

Terčem „opisujících“ studií bylo a je nespočet populárních her ze Západu. Nejvíce těmto nekalým praktikám však musí čelit právě herní gigant Blizzard Entertainment. V Číně má za sebou již několik soudních sporů a některé stále probíhají.

V minulosti například zažalovali mobilní klon HearthStonu, který byl tou dobou nejhranější karetní hrou na tamějším trhu (v tu dobu HS totiž nebylo ještě na telefonech), nebo museli zamezit tvorbě ilegální verze Overwatche na chytrá zařízení.

Source :

Vlastní

2
Komentujte

avatar
2 Comment authors
Tom MlejnekPatrik Németh Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Patrik Németh
Člen
Patrik Németh

Nejaky navod nebo link na nej, jak Land of GLory rozchodit? DIky, Patrik.

X