Domů » Archiv » Hry » World of Warcraft » World of Warcraft: Patch 8.2 je v plném proudu, blíže si představíme lokaci Nazjatar

World of Warcraft: Patch 8.2 je v plném proudu, blíže si představíme lokaci Nazjatar

Královna Azshara se na nás dle svých slov už těšila, a my hráči na nový patch jakbysmet. Dočkali jsme se 26. června, kdy byl spuštěn, a spolu s ním nám bylo představeno i pár nových cinematiců. Více si přiblížíme také jednu z nových lokací, a to Nazjatar. Příště se podíváme do Mechagonu.

Co vše nového nás v patchi Rise of Azshara čeká jsem shrnul již v předchozím článku. Konečně jsme se tedy dočkali a královna Azshara nás v jejím království přivítala vskutku velkolepě. Pro flotily Aliance i Hordy to bylo ale řádné překvápko! Jak to vypadalo se můžete podívat v novém cinematicu. 

Dále jsme mohli zhlédnout nový příběhový cinematic k probíhající War Campaign, který ale obsahuje spoilery v případě, pokud jste v kampani ještě nedošli až na konec. K odemčení této nové části musíte mít pochopitelně splněné všechny předchozí kapitoly a zároveň hotový quest v zóně Nazjatar s názvem „Clearing Out the Cache”. Aniž bych prozrazoval o co šlo, zmíním jen, že video rozvířilo živé diskuse na fórech ohledně budoucnosti Aliance a Hordy.

K tomu, abyste se mohli zúčastnit nového dobrodružství v zóně Nazjatar potřebujete level 120, odemčené BfA world questy a pak už jen dostanete pozvánku od Genna Greymana či Nathanose a můžete se vydat na plavbu do neznáma. Jak výprava dopadla jste mohli vidět v cinematicu a vy se teď ocitáte napospas královně Azshaře, v jejíž moci je kdykoliv Nazjatar opět zaplavit. To nejsou úplně dobré vyhlídky, že?

Horda ani Aliance na to ale nebude sama. Horda najde spojence v Nagami zotročených The Unshackled, skládajících se z rozličných podivuhodných ras, zatímco Aliance spojí své síly s klanem Waveblade Ankoan, kteří byli Nagami takřka vyhubeni a ti co přežili, zasvětili svůj život boji proti nim. Jakmile si založíte svoji základnu, musíte ještě projít některými příběhovými questy, abyste si odemkli veškeré aktivity, která zona nabízí.
A že bude co dělat. Jednou z hlavních aktivit, kterým se budete ze začátku věnovat, bude levelování a plnění questů pro vaše nové spojence. Vždy si můžete vybrat 1 ze 3, který vám po celý den bude dělat společnost a plněním jeho questů se bude odemykat další postup v příběhu a váš společník tak získá nové ability a zkušenosti. Zvyšováním reputace s onou frakcí vám také odemkne nové itemy a mounty a dosažení revered reputace je také podmínkou k odemčení létání v BfA.

Nazjatar stojí za to prozkoumávat, v rámci bezcílného bloudění jsem například často narazil na předměty, které mi po interakci s nimi daly některý z buffů, například v podobě nepatrně vyšší damage. A takových buffů je vícero typů, stačí jen hledat.

Jako již tradičně nás čeká velká spousta world questů (pokud se vám podařilo vyskákat po medúzách až nahoru, tak gratuluji, zabralo mi to asi 20 minut a quest již byl opraven aby se dal splnit snáze), daily questů a rare spawnů. Za tyto aktivity budeme získávat nejen reputaci, ale také novou „měnu” v podobě Prismatic Manapearl. Tyto perly vám poslouží jako platidlo pro nákup vzácných itemů a hlavně Benthic gearu.

Benthic gear je novinkou patche 8.2 a jedná se o upgradovatelný equip, který si lze zakoupit za Prismatic Manapearl měnu. Jedná se o bind-to-account tokeny, čili si je budete moci poslat i na svoje alty na jakémkoliv serveru. Jejich item level začíná na levelu 385 a pomocí dalších „perel” si je můžete vylepšit až na level 425. Jedná se o skvělý způsob pro vracející se hráče, jak se dostat zpět do hry. Pokud jste dlouho nehráli a zvažujete návrat, tahle novinka vám jistě přijde vhod.
Eventy v zóně Nazjatar

  • PvE
    Summons from the Depths: Čas od času se na mapě objeví ikonka v podobě lebky označující probíhající event, kdy budete muset spolupracovat abyste porazili monstra, která se nagy snaží z hlubin vyvolat.
    Azshara’s Elite Commanders (pouze pro hráče s vypnutým War modem): Azshara povolala svých 5 věrných služebníků, které pokud porazíte, přijdete si na slušnou sumu Prismatic Manapearl.
  • PvP
    Battle for Nazjatar (pouze pro hráče se zapnutým War modem): Celá zóna se promění v jeden velký „battleground”, ve kterém bude vaším úkolem obsazovat celkem 5 základen, které generují body. Která z frakcí nejdříve získá 3 000 bodů a nebo bude mít po uplynutí časomíry více bodů, vyhrává. Odměnou vám budou conquest pointy, achievementy a měna Nazjatar Battle Commendation, za kterou si budete moci pořídit určité odměny.

    K tomu, abyste mohli získat odměny za účast na eventu, musíte během trvání eventu zabít alespoň jednoho hráče.

Nechybí ani dva world bossové – Ulmath, the Soulbinder a Wekemara

Všechno naše snažení v zóně Nazjatar ale směřuje k hlavnímu cíli, a to k sídlu samotné královny Azshary, které se nám zpřístupní jako raid Azshara’s Eternal Palace 9. července 2019.

Source :
X