World of Warcraft: Startuje letní sezóna Arena World Championship, nové informace naznačující další hratelnou rasu

Pokud vás ve World of Warcraft baví hlavně PVP, chcete vidět profíky v akci a nebo zjistit, jaké arena kompozice jsou zrovna v metě, možná vás budou zajímat informace o nadcházející letní sezoně AWC. A ostatní může potěšit zpráva, že se možná opravdu dočkáme hratelné rasy Vulpera.

Přestože jarní sezóna světového šampionátu v arenách skončila teprve nedávno, hráči nedostanou příliš času na oddech a už budou opět svádět lité boje v arenách WoW světa v rámci tzv. Arena Cupu, což je série turnajů, které vedou k vysněnému finále letní sezóny AWC.

A jaký formát má vlastně světový šampionát? Pojďme si to objasnit. Světový šampionát pro rok 2019 (AWC 2019) se skládá ze dvou sezón – jarní a letní. Tu jarní už máme za sebou a první místo získal americký hvězdný tým Cloud 9, který v turnaji předváděl naprostou dominanci nad oponenty a zaslouženě zvítězil. Týmy během obou sezón postupně v turnajích sbírají body a hrají o určitý prize pool, přičemž ti s nejvíce body na konci sezóny se kvalifikují na sezonní finále (Seasonal Finals), ve kterých se vždy utkají 4 nejlepší týmy z evropskéhoamerického regionu proti sobě. Vítěz jarní sezóny se automaticky kvalifikuje na vyvrcholení celého snažení na Blizzcon 2019, kde v listopadu proběhnou Global Finals. Toto místo už tak obsadil tým Cloud 9. Z letní seźony se na Global Finals kvalifikují první dva týmy. K těmto třem týmům se ještě připojí další dva, co získají celkově nejvíce bodů ve svých regionech (americký a evropský). V ostatních regionech soupeří týmy o svou pozici ve finále na Blizzconu podobně.

Pro přehlednost je systém znázorněn zde:
Letní sezóna tedy začala už 12. června 2019 a potrvá až do 4. srpna s dvoutýdenní pauzou od 24. června do 9. července. Finále této sezóny (Summer Finals) proběhne 21. září 2019.

Registrace do turnajů je otevřená prakticky pro všechny a komu se tedy podaří zaregistrovat, má šanci každý týden bojovat o slušný prize pool 10 000$. Pokud se na takové klání zatím necítíte, ale přesto si chcete užít prvotřídní PVP z pohodlí svého gauče, zápasy bude samozřejmě možné sledovat i na Twitchi. Pro tyto účely vám poslouží oficiální Twitch kanál hry World of Warcraft. Streamy zde budou probíhat vždy v pátek, sobotu a neděli (kromě dvoutýdenní pauzy) a uvidíme zde 8 nejlepších týmů z obou regionů. Letos se nabídka streamů rozšíří i na kanál Twitch.tv/GCDTV, kde každou středu uvidíme i tzv. „open bracket”, tedy týmy mimo osmičku nejlepších.

Kalendář s jednotlivými herními dny:
A pokud nejste fanoušky PVP a areny nejsou váš šálek kávy, třeba vás potěším úplně jinou informací, která se podařila vydolovat ze souborů hry týkajících se cut-scény, kde obdržíte svůj Heart of Azeroth. Zjistilo se totiž, že se v této cut-scéně dle souborů hry počítá s hratelnou rasou Vulpera, tedy humanoidními liškami žijícími ve Vol’dunu, které si hráči značně oblíbili.

This slideshow requires JavaScript.

Activision Blizzard tuto informaci zatím oficiálně nepotvrdil, stále jsou to jen spekulace. Nicméně i fakt, že nedávno v patchi 8.2 přidali ikonky Beerfestu určené pro rasu Vulpera tomu nasvědčuje. Nechme se tedy překvapit.

Diffy
Medik, geek, dashcamer a milovník dobré pizzy. Šílená kombinace? Realita je ještě šílenější.