World of Warcraft: Startuje letní sezóna Arena World Championship, nové informace naznačující další hratelnou rasu(3 minuty čtení)

Pokud vás ve World of Warcraft baví hlavně PVP, chcete vidět profíky v akci a nebo zjistit, jaké arena kompozice jsou zrovna v metě, možná vás budou zajímat informace o nadcházející letní sezoně AWC. A ostatní může potěšit zpráva, že se možná opravdu dočkáme hratelné rasy Vulpera.

Přestože jarní sezóna světového šampionátu v arenách skončila teprve nedávno, hráči nedostanou příliš času na oddech a už budou opět svádět lité boje v arenách WoW světa v rámci tzv. Arena Cupu, což je série turnajů, které vedou k vysněnému finále letní sezóny AWC.

A jaký formát má vlastně světový šampionát? Pojďme si to objasnit. Světový šampionát pro rok 2019 (AWC 2019) se skládá ze dvou sezón – jarní a letní. Tu jarní už máme za sebou a první místo získal americký hvězdný tým Cloud 9, který v turnaji předváděl naprostou dominanci nad oponenty a zaslouženě zvítězil. Týmy během obou sezón postupně v turnajích sbírají body a hrají o určitý prize pool, přičemž ti s nejvíce body na konci sezóny se kvalifikují na sezonní finále (Seasonal Finals), ve kterých se vždy utkají 4 nejlepší týmy z evropskéhoamerického regionu proti sobě. Vítěz jarní sezóny se automaticky kvalifikuje na vyvrcholení celého snažení na Blizzcon 2019, kde v listopadu proběhnou Global Finals. Toto místo už tak obsadil tým Cloud 9. Z letní seźony se na Global Finals kvalifikují první dva týmy. K těmto třem týmům se ještě připojí další dva, co získají celkově nejvíce bodů ve svých regionech (americký a evropský). V ostatních regionech soupeří týmy o svou pozici ve finále na Blizzconu podobně.

Pro přehlednost je systém znázorněn zde:
Letní sezóna tedy začala už 12. června 2019 a potrvá až do 4. srpna s dvoutýdenní pauzou od 24. června do 9. července. Finále této sezóny (Summer Finals) proběhne 21. září 2019.

Registrace do turnajů je otevřená prakticky pro všechny a komu se tedy podaří zaregistrovat, má šanci každý týden bojovat o slušný prize pool 10 000$. Pokud se na takové klání zatím necítíte, ale přesto si chcete užít prvotřídní PVP z pohodlí svého gauče, zápasy bude samozřejmě možné sledovat i na Twitchi. Pro tyto účely vám poslouží oficiální Twitch kanál hry World of Warcraft. Streamy zde budou probíhat vždy v pátek, sobotu a neděli (kromě dvoutýdenní pauzy) a uvidíme zde 8 nejlepších týmů z obou regionů. Letos se nabídka streamů rozšíří i na kanál Twitch.tv/GCDTV, kde každou středu uvidíme i tzv. „open bracket”, tedy týmy mimo osmičku nejlepších.

Kalendář s jednotlivými herními dny:
A pokud nejste fanoušky PVP a areny nejsou váš šálek kávy, třeba vás potěším úplně jinou informací, která se podařila vydolovat ze souborů hry týkajících se cut-scény, kde obdržíte svůj Heart of Azeroth. Zjistilo se totiž, že se v této cut-scéně dle souborů hry počítá s hratelnou rasou Vulpera, tedy humanoidními liškami žijícími ve Vol’dunu, které si hráči značně oblíbili.

Activision Blizzard tuto informaci zatím oficiálně nepotvrdil, stále jsou to jen spekulace. Nicméně i fakt, že nedávno v patchi 8.2 přidali ikonky Beerfestu určené pro rasu Vulpera tomu nasvědčuje. Nechme se tedy překvapit.

Source :

Blizzard, Wowhead

František Doležal
Medik, geek, dashcamer a milovník dobré pizzy. Šílená kombinace? Realita je ještě šílenější.