Další free server pro vanillu World of Warcraft končí. Kvůli rozepřím v týmu(2 minuty čtení)

/bye

S příchodem každé nové expanze do World of Warcraft se v komunitě hráčů vždy posouvá hranice, který datadisk byl podle nich ten nejlepší. I přesto, že na něj ve své době třeba nadávali. Výjimkou byla snad jen vanilla, která kolem sebe držela nostalgickou auru a lákala veterány na bezplatné privátní servery. Nyní ovšem skončil pod drnem další z free serverů – Elysium.

Bezplatné servery většinou končí po stížnostech samotného Blizzardu. To je samo o sobě pochopitelné – jsou to ostatně vlastníci značky – a provozovatelé proti tomu nemůžou nic namítat, pakliže se nechtějí skončit v soudní síni s dopředu jasnými výsledky. Za koncem serveru Elysium (který vznikl z projektu Nostalrius) ovšem překvapivě stály neshody v týmu.

Jeden z administrátorů totiž z paypalového účtu, určeného pro finanční zajištění serveru, vybral dva tisíce dolarů pro své osobní potřeby. A to se ostatním pochopitelně nelíbilo. Pomyslným hřebíkem do rakve pak další člen týmu, který zase začal obchodovat s goldy a obohacoval se tak na úkor celého serveru. Slovo dalo slovo a tým se rozdělil na dvě znesvářené skupinky.


První část se od původního týmu odpojuje a plánuje si založit vlastní server, ikonicky pojmenovaný jako Light’s Hope. Zbytek administrátorů zůstává u projektu Elysium a pokusí se vypnutý server obnovit. Hráči mezitím doufají, že jejich účty nepřijdu vniveč – obě strany by měly mít zálohy veškerých dat, nicméně není jasné, zda jsou kompletní. Servery jsou prozatím stále vypnuté.

Jde o poněkud smutnou zprávu, jelikož Elysium byl pokračovatel velmi populárního free serveru Nostalrius. O jeho konec se před rokem postaral samotný Blizzard. Přestože se na chvilku dočkal obnovy díky jiným členům původního týmu, provoz netrval dlouho.

Majitelé serverů se sešli i s předáky Blizzardu, kteří se zajímali o emulaci starého World of Warcraft. Když však vyšlo najevo, že americký velikán nechystá žádné retro servery, bývalý členové Nostalrius týmu se rozhodli rozjet právě Elysium.

Čtěte také: Takhle vypadaly poslední chvíle serveru Nostalrius

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=j3GIIVG02cA” /]

Source :
X