Domů » Články » WoW Classic: Původní tvůrci WoWka si spolu zahráli, chystá se streamovaný závod o světová prvenství

WoW Classic: Původní tvůrci WoWka si spolu zahráli, chystá se streamovaný závod o světová prvenství

Již 27. srpna se spustí realmy očekávaného Classicu a na počest této události si pro nás Blizzard připravil překvapení. Dal dohromady původní tvůrce hry, kteří si spolu zahráli a pohovořili o začátcích této legendární hry. Také jsme se dozvěděli, že se chystá streamovaný závod o nejrůznější prvenství, kterých lze v Classicu dosáhnout.

Že je chystané vydání WoW Classicu pro mnohé velkou událostí si Blizzard uvědomuje a připravil pro tuto příležitost mnohá překvapení. Na svém YouTube kanále nedávno zveřejnili video, ve kterém dali dohromady tvůrce původní verze WoWka, kteří si spolu střihli dungeon Deadmines a zavzpomínali na dobu, kdy odstartovala jejich kariéra.

Představili se nám zde Alex Afrasiabi, Tom Chilton, Jeff Kaplan, Pat Nagle a Aaron Keller. Všichni stále pracují pod křídly Blizzardu, ale někteří se již místo WoWka věnují jiným projektům. I pro ně má vydání Classicu určité specifické kouzlo. Sami ve videu uvedli, že tehdy tvořili hlavně MMORPG, které by si sami chtěli zahrát. Ach, kde jsou ty časy. Položili základ hernímu fenoménu, který tu s námi bude již 15 let a tímto gestem jim chtěl Blizzard vzdát hold. Vůbec fakt, že je stále takový velký zájem o verzi hry, která vyšla již před drahnou dobou, je pozoruhodné a hodné uznání. 

Tvůrci ve videu uvedli, že když začínali pracovat na původním WoWku, neměli pořádně tušení co vlastně tvoří, věděli jen, že něco obrovského, co zatím nemělo obdoby. První věc, která spatřila světlo pixelového světa byla úvodní lokace lidí, Elwynn Forest, Westfall a také jejich první dungeuon Deadmines, na kterém si prý dali záležet i co se týče příběhu a symbolicky si ho spolu ve videu prošli (i když se v něm i dokázali ztratit – no, je to už nějaký ten pátek co hru tvořili!) Doufají, že Classic v hráčích probudí zápal po dobrodružství a objevování, kdy všude musíte po svých nebo na pozemním mountovi, mobové vám nic neodpustí a přibalit si s sebou na cesty budete muset řádné zásoby jídla i pití k doplnění životů a many. Sami se na vydání Classicu těší a už řeší klasické dilema, co za classu zvolit. Co plánujete hrát vy? Napište nám dolů do komentářů.

Ve hře si každý najde to své. Můžete si po práci/škole chvíli odpočinout u questování, či nějakém tom PvP a nebo se můžete jako v e-sportové organizaci Method hnát za world first zářezy, které čekají na hráče se spuštěním realmů. Method oznámili, že ve spolupráci s World Showdown of Esports budou pořádat streamovaný event, který ponese oficiální název The Classic Race To World First, bude se vysílat z Las Vegas a poběží 24 hodin denně. Bude se konat od spuštění Classicu do 2. 9. a kromě Method uvidíme i další guildy, které se budou snažit pokořit jako první levely 60 a také jako první projít raidy Onyxia’s Lair a Molten Core. Sledovat celou akci budete moci na Twitch kanálech Method a WSOE. Pořadatelé chtějí navázat na vysokou sledovanost nedávného honu za prvenstvím v Battle for Azeroth raidu Azshara’s Eternal Palace. Bude mít stream Classicu ještě vyšší sledovanost?

Source :
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X