E3 2017: Z Projectu Scorpio se stal Xbox One X. Vyjde v listopadu

Nejsilnější konzole v historii je tady

Loni se Sony vydalo do boje se silnější revizí své konzole Playstation 4 Pro. Od loňské E3 se vědělo, že výkonnější verzi svého aktuálního herního zařízení chystá i Microsoft, která by zvládla utáhnout náročné hry v pravém 4K. Letošní konference ji ukázala v plné kráse.

Oficiálního odhalení se dočkala až včera a bohužel zahodila i jmenovku Scorpio. Xbox One X je ale mnohem zajímavější zařízení, než by nudnější jméno mohlo naznačovat. Nejnovější mašinka strohého designu od Microsoftu se totiž chlubí o 43 % vyšším výkonem než PS4 Pro. Vývojáři také dostanou k dispozici více paměti, dočkáme se tak hezčích textur a lepších efektů.

Velkou revolucí si prošel také grafický čip. Více výpočetních jednotek a vyšší taktovací frekvence jsou samozřejmostí, zato nový chladič je poměrně velkým překvapením. Microsoft totiž použil systém vapor chamber, který používá Nvidia u svých 1080 a 1080ti.

Pozitivní zprávou je i fakt, že zařízení bude zpětně kompatibilní se všemi hrami a periferiemi pro klasické XONE. Nedá se ovšem říct, že by „aktuálně nejvýkonnější herní konzole“ dostala zrovna dostatek exkluzivit – spousta her z konference Microsoftu vyjde i na Windows 10.

Xbox One X také docela příjemně potěšil svou cenou. Microsoft si za něj řekne jen €499, což pro nás znamená 13 490 Kč. Zajímavostí je, že za úplně stejnou cenu startoval i původní Xbox One. Konzole vyjde 7. listopadu do obchodů po celém světě.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: H2I08-Y0P3D-77R0Y

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.