Domů » Xboxový xCloud má dle Phila Spencera potenciál v Africe

Xboxový xCloud má dle Phila Spencera potenciál v Africe

Phil Spencer, výkonný viceprezident herní divize Microsoftu, na E3 připomněl streamovací službu xCloud, díky které bychom si velké tituly měli užít i na mobilních telefonech. 

Nyní se Spencer rozpovídal o xCloudu, jako budoucnosti hraní v Africe, kde lidé nevlastní moc konzolí. Mladí lidé hry sice znají, jsou však do značné míry omezeni. Mobilní telefon tu ale má každý a tak by si lidé mohli zahrát Forzu, Gears of War nebo třeba Halo přímo na něm. Potenciál je zde značný – žije tu totiž 1,2 miliardy lidí, jejichž průměrný věk je 19 let.

Jako další příklad Spencer uvedl Indii. Když zde byl, divil se, že je zde tolik stažení PUGB Mobile. Tuto hru zde hraje přes 100 milionů hráčů, je tedy prostor pro nárůst hráčské komunity. Jak bude xCloud spolehlivý a jestli o cloudové hraní bude vůbec zájem, se dozvíme ke konci roku, kdy by mělo proběhnout veřejné testování.

Osobně se na cloudové hraní stále koukám lehce skepticky. Už jsme tu podobné služby měli a nedopadlo to zrovna dobře. Doba se však posunula a i já se rád nechám překvapit. Nemyslím si však, že by moje Nintendo Switch na cestách nahradil nějaký tablet nebo mobilní telefon.

Source :

WCCFTech