Xzone: Češi nejvíce kupovali nový Assassin’s Creed, PC má stále převahu

Uplynulý rok podle českého herního obchodu

Nejen my bilancujeme nad uplynulým rokem. Český herní obchod Xzone vydal infografiku, která nešetří zajímavými daty o tuzemských pařanech – konkrétně se dozvíte, co nakupovali, na čem hráli nejvíce i z jakých systémů si objednávali své zboží. 

Hned první část infografiky nás docela překvapila. Na prvních třech místech v žebříčku nejprodávanějších her se umístily kousky jako Assassin’s Creed Origins, Mass Effect: Andromeda a Ghost Recon: Wildlands. Další příčky obsadila třeba nová FIFA i starší GTA V a Zaklínač 3. Nejprodávanější konzolovou exkluzivitou se stal Uncharted: The Lost Legacy. Kupodivu se do nejlepší desítky neprobojovalo nové Call of Duty nebo Horizon Zero Dawn.

Co se týče platforem, PC tituly tvořily více než polovinu prodaných her. PS4 si z koláče uhryzla 33,1 %, XONE pak pouhých 5,2 %. Drobky si mezi sebou rozdělily zbylé plaftormy, tedy Nintendo Switch a 3DS, PS3 a X360. Že zákazníci nejčastěji nakupují z počítače, asi už nikoho moc nepřekvapí, zajímavé ovšem je, že dvě loňské objednávky pocházely z kompu s Windows 98. Říkáme to furt, nostalgie je silná mrška.

Další položky infografiky se také chlubí třeba počtem narozených narozených i očekávaných přírůstků do rodiny (gratulace), popularitou plyšové 2B z Nier: Automata (zcela chápeme) či tím, že se obchod vloni nedočkal žádného hackerského útoku (díkybohu). Zbylá data si můžete prohlédnout buďto níže, nebo přímo na stránkách obchodu Xzone.

NABÍDKA PRÁCE: Herní obchod Xzone hledá nového parťáka!

Zdroj:

Xzone.cz

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz