Domů » Články » Zajímavý projekt: YARPS

Zajímavý projekt: YARPS

Každý, kdo si alespoň jednou zkusil roli Pána jeskyně v Dračím Doupěti nebo jiných stolních RPG ví, jak složité je udržet si přehled o herním světě, postavách a příběhu. Německá firma Better Than Life pracuje na nové aplikaci YARPS, která s tím hráčům pomůže a poskytne jim inspiraci. 

YARPS není jen obyčejným uložištěm na poznámky ale i nástroj, s nímž můžete tvořit nová dobrodružství, mapy a hrdiny. Aplikace není pouhým konceptem, je již ve fázi hratelného prototypu, který tvůrci nabízejí k vyzkoušení. Skládá se ze čtyř důležitých částí, prvním z nich je World Building. Na základě zadaných dat (například říše, frakce, monstra nebo předměty) systém vytvoří databázi, takže bude snadnější zorientovat se v loru. Snadno tak zalidníte města a vesnice NPC nebo umístíte monstra. Rozhodně se vyplatí dát aplikaci co nejvíce informací, aby z nich vytvořila co největší „síť“. 

Další funkcí je Story Management, umožňující Pánu jeskyně udělat si pořádek ve všech událostech, zvratech v příběhu a také v plánování dalších kroků. Odstraní se tak otravné a složité zapisování na papír. Vše bude automaticky zaznamenáno. V části Special Features si hráči mohou vybrat ze širokého spektra bonusů, jako je například atmosférická hudba, portréty postav nebo interaktivní mapy. Nováčci i zkušení PJ jistě ocení Content Hub, ve kterém mohou nakoupit i prodat dobrodružství, postavy, soundtracky, obrázky a jiné věci a integrovat je do svého dobrodružství. Ne každý dokáže vytvořit lore úplně od píky. 

Better Than Life vznikla v roce 2018, ale její členové vyvíjeli prototyp aplikace již od roku 2016. Vybrané peníze pomohou dokončit vývoj YARPS během příštího roku. Pokud se chcete zapojit, můžete tak učinit do 10. prosince.

0 0 vote
Article Rating
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X