You

A co uděláte pro svou lásku vy?

Je to už nějaký ten pátek, kdy Netflix vypustil tenhle seriál, konkrétně to bylo v září 2018. Diváky oslovil poměrně rychle, protože se v něm řeší téma stalkingu, kdy nemusí jít čistě jen o pronásledování, ale situace může vést až do extrému. Navíc přibude i druhá série (2019) a pokud jste neviděli první, je ten správný čas na to ji zkouknout.

Ano. Svým způsobem jsme to všichni někdy udělali a tím myslím, že jsme projeli profil někoho, na kom nám záleží trochu víc, abychom zjistili co daná osoba dělá, kde se třeba nachází a tak. Hlavní postava seriálu You ale zašla mnohem dál, než mnozí z nás. Mnohem.

Jednou z hlavních postav je sympatický, milý a přátelský prodavač knih Joe. Když byste ho viděli, řekli byste si, že je to fajn chlapík, který žije obyčejný život. To všechno se ale změní v momentě, kdy do obchodu vejde Guinevere Becková, studentka univerzity a začínající spisovatelka. Joeovi se zalíbí na první pohled a tak se rozhodne jednat, aby ji získal. Ovšem nejedná tak, jak je běžné. Místo toho, aby sympatickou studentku oslovil a zkusil to běžnou cestou, jde na to jinak. Pomocí internetu, sociálních sítí si o ní zjistí nejen základní informace, ale i jisté intimnosti a na základě toho se s ní začne sbližovat. To, co tak vypadá jako zamilovanost se pomalu ale jistě mění v děsivou posedlost, kdy se Joe nebrání odstranit jakoukoli překážku, která by mohla zabránit jejich „štěstí“.

Seriál je natočen na motivy stejnojmenné knihy od Caroline Kepnes. Je zajímavé sledovat hlavní postavu, která je vlastně záporná, její myšlenky, činy. Příběh poukazuje na problém dnešní doby a to na mnohdy nedostatečnou ochranu soukromí na sociálních sítích. Problémem nakonec není to, že profily, jsou přístupné všem. Problém je kolikrát to, jaký obsah uživatel přidává. A ukazuje se, jak je vlastně jednoduché získat informace například o pohybu kohokoli, kdo si na tyhle věci moc velký pozor nedává. Téma stalkingu je tu zpracováno velmi dobře a mnohé situace v seriálu jsou dotaženy na samou mez, nicméně zůstávají stále uvěřitelné. Navodí ve vás pocit lehkého zneklidnění a u některých možná i paranoiu. Dost možná si pár z vás po tomhle seriálu projedou své účty na sociálních sítích.

You bylo divácky hodnoceno jako seriál, který byl jedním z nejděsivějších. A ano, opravdu má ten potenciál pro to, aby takhle zapůsobil, protože se v něm odehrává něco, co se může stát. Něco, co se někomu stalo nebo se děje.

Tvůrci seriálu jsou Greg Berlanti (Green Lantern) a Sera Gamble (Lovci duchů), kteří se zároveň podíleli i na scénáři. Režie se zhostilo, k mému překvapení celkem hodně lidí a to Lee Krieger (Věčně mladá), Erin Feeley (Orange Is the New Black), Marcos Siega (Mrtvý bod), Victoria Mahoney (Yelling to the Sky), Marta Cunningham (Star Trek: Discovery), Kellie Cyrus (The Originals), Martha Mitchell (Paní ministryně). Pod scénářem jsou podepsaní April Blair (Fotbalový talent), Neil Reynolds (Upíří deníky), Adria Lang (Berlínská mise), Kelli Breslin (The Joker Blogs) a Amanda Johnson-Zetterström. Za kamerou stáli W. Mott Huptel III (Divoši) a David Lanzenberg (Papírová města). Hudbu obstaral Blake Neely (Elvis a Anabelle).

You, Krimi / Drama / Thriller / USA /2018-2019 / 14 h 52 min (Minutáž: 42-48 min)

Epizody: Pilot, The Last Nice Guy In New York, Maybe, The Captain, Living with the Enemy, Amour Fou, Everythingship, You Got Me Babe, Candace, Bluebeard´s Castle

Herecké obsazení: Penn Badgley, Elizabeth Lail, Shay Mitchell, Luca Padovan, Nicole Kang a další

Source :

CSFD, IMDB

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X