Domů » Články » Youtube moderátoři, kterým hrozí PTSD, jsou nuceni podepisovat prohlášení o riziku

Youtube moderátoři, kterým hrozí PTSD, jsou nuceni podepisovat prohlášení o riziku

Možná si říkáte, co má obsah na Youtube společného s PTSD, které se vyskytuje u vojáků nebo obětí násilných činů. Jak může někdo, kdo se jen dívá na videa, utrpět psychické trauma?

Ano, ve srovnání se zmíněnými případy se to může zdát komické, ale o vtip opravdu nejde. Těmto lidem totiž pod rukama projdou nejen falešně nahlášená, neškodná videa ale i ty brutální, zachycující například týrání zvířat, násilné činy (včetně stínání hlav) nebo teroristické útoky a jejich následky. Firma Accenture, najímající pracovníky, kteří kontrolují obsah pro Google, Facebook a Twitter, rozeslala svým zaměstnancům prohlášení o riziku. 

„Jsem si vědom toho, že kontrolovaný obsah může být znepokojivý. Je možné, že kontrola takového obsahu může mít vliv na mé mentální zdraví a mohla by vést až k posttraumatické stresové poruše. Využiji všech výhod programu weCare a pokud bude potřeba, vyhledám příslušné zdravotnické zařízení. Pokud bude má práce negativně ovlivňovat mé psychické zdraví, oznámím to svému nadřízenému,“ stojí v dokumentu. Některé části prohlášení ale naznačují, že by pracovníci trpící psychickými poruchami mohli přijít o zaměstnání. Podle Accenture je podepsání dobrovolné, což ale popírají někteří zaměstnanci, kterým bylo vyhrožováno vyhazovem, pokud odmítnou. Google se ke kauze zatím nijak nevyjádřil.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X