Youtube sabotuje můj kanál, tvrdí PewDiePie. Možná ho smaže(2 minuty čtení)

Vtipkoval, nevtipkoval?

I youtubeři, ač se tvorbou videí živí více než dobře, mají vůči svému chlebodárci výhrady, kvůli kterým se stávají terčem posměchu nejen na internetu. Zářným příkladem je nejodebíranější tvůrce na Youtube, PewDiePie. Nejznámější Švéd na internetu se nedávno rozhodl, že svou domovskou platformu donutí ke změnám poměrně originálním způsobem.

Minulý týden oznámil, že svůj kanál se skoro 50 miliony odběrateli po dosažení kulaté hranice smaže. Na podobné téma vtipkoval již několikrát, tentokrát ale ke své výhrůžce má pádné odůvodnění. Mizí mu totiž aktivní odběratelé, počty zhlédnutí mnohonásobně klesají a Youtube zarytě tvrdí, že na jejich straně žádná chyba není.

PewDiePie navíc není jediným youtuberem, kterého podobné problémy zasáhly. Stejné potíže hlásí také H3H3Productions nebo Philip DeFranco, i když mají mnohem méně odběratelů a velmi odlišnou náplň videí než PewDiePie. Sám Švéd přiznal, že se ho nižší počty zhlédnutí finančně netýkají, avšak menší tvůrci, kteří díky příjmům z Youtube živí svou rodinu, se nacházejí v horší situaci.

https://twitter.com/pewdiepie/status/805733137384964096

Youtube navzdory předloženým důkazům ze strany komunity tvrdí, že změnu ve svých algoritmech neprovedl a chyba proto není na straně stránky. Naštěstí se nejznámější stránka pro sdílení videí podvolila tlaku a spustila vyšetřování mizejících odběrů.

Těžko ale říct, zda prozkoumání algoritmů přinese kýžené ovoce. PewDiePie se svou hrozbou nastavil nepříjemně tvrdé ultimátum. Momentálně se k odběru jeho kanálu přihlásilo přes 49,7 milionu uživatelů, Youtube proto má jen pár týdnů na záchranu celé situace. Pokud teda PewDiePie myslel svou výhrůžku zcela vážně.

Čtěte také: Podívejte se, jak důchodci hrají Battlefield 1

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na