Domů » Články » Herní novinky » Youtube zrušil youtuberovi PewDiePie pořad. „Dělal si srandu ze Židů a podporoval nacisty“

Youtube zrušil youtuberovi PewDiePie pořad. „Dělal si srandu ze Židů a podporoval nacisty“

Zahraniční média opět obrací jeho vtipy proti němu

Aktualizace: Kauza se samozřejmě neobešla bez reakce samotného Felixe, který vesměs říká to samé, co napsal na své tumblr stránce. Články o tom, že podporuje antisemitismus a nacismus, považuje za zoufalou snahu médií se svést na kontroverzní vtipy, které jsou ovšem v mainstreamových webech vytržené z kontextu.

Žádnou formu nenávisti rozhodně nechce popularizovat a poukazuje na skutečnost, že by média měla hnát „ty pravé nacisty tam venku“, nikoliv v jeho videích, kde se snaží tato témata spíše zlehčovat. Na jeho kompletní reakci se můžete podívat níže.


Původní zpráva: Youtube je už dlouho největší platformou pro sdílení videí na internetu. Lze na něm najít prakticky cokoliv, od let’s playů přes užitečné herní návody až po naprosté WTF. Stránka spadající pod Google ale má své hranice, které se čas od času nebojí řádně zvýraznit.

Posledním případem je nejznámější youtuber PewDiePie, jenž se do hledáčků médií dostal již v loňském prosinci. Nyní se o něj zahraniční weby zajímají znovu kvůli několika nevhodným vtipům o Židech a nacistickém Německu. Místo několika negativních reakcí jich přišly tuny a Švéd se tentokrát dočkal mnohem větších problémů.

Americký web The Wall Street Journal publikoval video, do kterého sestříhal výše zmíněné fóry, a spustil tak pořádnou lavinu. Scény byly totiž naprosto bez kontextu a PewDiePie proto vypadal, že s Hitlerem a nacisty sympatizuje.

Nepěkné kompilace si nejdříve všiml gigant Disney, jenž okamžitě přikázal své podřízené partnerské síti Maker, aby s největším youtuberem ukončila spolupráci. Následně se přidal samotný Youtube, který zrušil vydání druhé sezóny Scare PewDiePie v rámci Youtube RED. Navíc byl jeho kanál odstraněn z programu Google Preferred, který tvůrcům přiřazuje lepší reklamy.

PewDiePie se brání tím, že všechny klipy byly vytrženy z kontextu a jednalo se sice o drsnější vtipy, ale s dávkou nadsázky. „Ne, v žádném případě tento druh lidí nepodporuji,“ napsal na své tumblr stránce ohledně podpory nacismu a antisemitismu.

Těžko říct, jak se celá situace nakonec vyvine. Reakce od Disney a Youtube přišly celkem rychle, nedivili bychom se tedy, kdyby se postoje všech účastníků ještě nezměnily. Uvidíme, až Pewds vydá svoje video.

Čtěte také: Far Cry Primal naživo? Mrkněte na filmeček natočený v Česku

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X