Youtuber Tary nepřiznal placenou spolupráci s hračkářstvím Bambule(2 minuty čtení)

Taras Anatolievich Povoroznyk, známý jako Tary. Český youtuber a vloger původem z Ukrajiny, který učí jiné youtubery parkour. Tary je zářný příklad toho, že pád z výšky bolí. Teď ale nemám na mysli dřevěnou stěnu.

Všechno to začalo před dvěma týdny, kdy Tary na svém youtube kanále vydal video s názvem Nakoupili jsme hračky za více jak 100.000 Kč! | Konečně jsme si splnili dětský sen! (12 minut, 7 reklam)

„Dneska se máte na co těšit! Máte se těšit na nový nakupování! A to šílený! Utratíme tady přes 100 000 korun v hračkářství Bambule! Jsme na Chodově v obchodním centru a mají tady dvoupatrovou Bambuli, což je neuvěřitelný! Pokud se vám tohle video bude líbit, sázejte lajky a hlavně nás followujte na Instagramu!“

Poté následovaly celkem tři unboxingy hraček z Bambule, kde se neustále opakovaly fráze: „Utratili jsme, nakoupili jsme, to jsme kupovali my…“ (První video 10:10 minut – 7 reklam. Druhé 11:18 minut – 8 reklam. Třetí 11:51 minut – 7 reklam). Po nich (zatím) dvě videa z předání hraček dětem v nemocnicích.

„Jsi frajer, Tary!“, „Smekám před tebou kámo!“, „To jsem nečekala, že bys byl až takový formát!“ píší mu lidé do komentářů. Tak si to shrneme. Šest videí celkem. Zatím. Značka Bambule zmíněna nesčetněkrát, avšak ani jednou ve smyslu spolupráce. Tary se nechává plácat po zádech, nadšeně přijímá slova chvály a srdíčkuje komentáře na svém youtube kanále. Nám ale se podařilo získat vyjádření od firmy Království hraček Bambule, že o spolupráci opravdu jde. 

Jelikož je ale česká youtube scéna vcelku malý rybníček, začínají si nové Venduly Svobodové všímat ostatní youtubeři. Jako první na celou věc upozornil youtuber známý pod přezdívkou Pedro ve svém videu, kde poukazuje i na Taryho další počin – Jsem Pirát Silnic? | Řídím Svýma Očima, ve kterém dotyčný jede po dálnici D1 z Brna do Prahy.

V tomto videu svým jednáním opakovaně porušuje zákony České Republiky. Nepřipoutaný bezpečnostním pásem, na nohách pantofle, rychlost až 240km/h, podjíždění a celá řada dalších hrubých přestupků. Na celé věci je největším problémem to, že Tary ovlivňuje svým chováním děti, které ho sledují a pro které je vzorem.

Kateřina Thorová
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů, začínající cosplayerka a vášnivá sběratelka zbytečného merche.