Domů » Články » Chystá se desková hra Fallout Shelter

Chystá se desková hra Fallout Shelter

Chytlavá hříčka Fallout Shelter se brzy zařadí po bok This War of Mine, BioShock Infinite, Jagged Alliance a dalších her, které se staly inspirací pro deskové hry. Jste připraveni stát se správcem Vaultu?

Fallout Shelter je free to play simulátor, který byl původně určen na iOS a Android zařízení, ale nyní je dostupný i na Microsoft Windows, Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch. Hráč se stává Správcem, jehož úkolem je postavit funkční Vault a v něm vybudovat životaschopnou komunitu. Stará se nejen o výživu jeho obyvatel, ale i o ochranu celé stavby před útoky nájezdníků nebo mutantů. Zároveň posílá na povrch průzkumníky, což může být snadný způsob, jak se zbavit „nechtěných“ členů komunity (co nám to jen připomíná?). Hra bohužel nemá žádný hlavní příběh. 

 A nyní se vraťme k připravované deskové hře. Bude začínat smutnou událostí, smrtí Správce. Hráči ho musí nahradit a postarat se o správný chod vaultu, tedy posílat obyvatele pracovat do elektráren, jídelen a ostatních pracovišť, hledat jim zábavu a zajišťovat jídlo a vodu. Každý hráč začíná se dvěma obyvateli, kterým může zvyšovat level a buduje své patro. Jakmile je postavena šestá místnost, hra končí a jsou sečteny body. Kdo má nejšťastnější členy komunity, vyhrává. 

Hra Fallout Shelter: The Board Game pro dva až čtyři hráče by měla vyjít v prvním čtvrtletí příštího roku.

Source :

Techraptor

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X