Domů » Články » Zajímavosti » Za třetinu svých výdělků v prvním kvartálu vděčí Ubisoft hře Anno 1800

Za třetinu svých výdělků v prvním kvartálu vděčí Ubisoft hře Anno 1800

Každá firma se ráda chlubí svými prodeji za určité období. Jinak tomu není ani u Ubisoftu, který nyní zveřejnil finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2020, tedy od 1. dubna do konce června. 

Ačkoliv se může zdát, že Ubisoft si všechny svoje pecky už vystřílel dřív, opak je pravdou. Ano, v únoru vyšel nový Far Cry New Dawn a v březnu The Division 2. Nesmíme však zapomínat, že poté vyšla jedna velká strategická pecka, a to Anno 1800. Díky téhle hře firma vydělala nejvíce peněz, co se prodejů na PC týče. Konkrétně 300 milionů dolarů za tři měsíce s tím, že za třetinu může vděčit právě hře Anno 1800.

Po dlouhé době tedy PC vystřídalo PlayStation 4, který má na svém kontě 31% výdělků a Xbox One je pozadu s 18%. Ubisoft samozřejmě nezůstal jen u vychvalování prodejů Anno 1800, vyzdvihl velké prodeje i u Assassins Creed Odyssey a Rainbow Six Siege, jež má početnou komunitu i dlouhou dobu po vydání a Ubisoft jej pravidelně zásobuje novým obsahem.

Ani počítačové platformě Uplay se nedaří špatně. Díky tomu, že The Division 2 nebyl na Steamu, ale na Epic Games Storu, hodně hráčů si hru raději koupilo přímo od Ubisoftu na Uplay. Navíc se odhaduje, že zisky na PC ještě vzrostou. Jak totiž víme, Ubisoft na E3 oznámil svou předplatitelskou službu Uplay +, díky které si zahrajete velké tituly za zlomek ceny. Lehce se tak může stát, že se karta obrátí a PC trh bude pro Ubisoft více důležitý, než ten konzolový.

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X