Příští rok nevyjde žádný Battlefield, tvrdí EA

Uvolní místo pro nový Star Wars Battlefront

Battlefield 1 po svém vydání zaznamenal bombastický úspěch. Vývojáři ze studia DICE už mají naplánovaný i přesný kalendář pro slibně naplněný season pass. Vydavatel EA se sice díky prvoválečné střílečce dočkal pohádkových čísel, nechce ale dělat uspěchaná rozhodnutí a okamžité pokračování naštěstí neplánuje.

Na nedávném setkání s investory CCO Blake Jorgensen z EA potvrdil, že nového Battlefieldu se pár let nedočkáme. Vydavatel se momentálně soustředí na pokračování Star Wars: Battlefront, které se do naší galaxie přiřítí již příští rok. EA s druhým dílem rebootované série má po relativně pozitivním přijetí mnohem ambicióznější plány.

„Popravdě jsme pracovali se starými náměty Star Wars, tedy původní trilogií. Nepoužili jsme žádné materiály, které vyšly z nejnovější epizody, protože naše hra vyšla krátce před ní. Příští rok dostaneme příležitost využít více obsahu z nových filmů a věříme, že to naší hře velmi prospěje“ řekl Jorgensen.

Delší odmlka před novým Battlefieldem ale není od věci. Vývojáři v DICE díky tomu údajně získají příležitost ke zpracování nových a neotřelých nápadů. Navíc se série vyhne saturaci, která viditelně trápí každoročně vydávané Call of Duty. Za nás mají vývojáři i EA palec nahoru.

Čtěte také: Podívejte se, jak důchodci hrají Battlefield 1

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.