Domů » Články » Crowdfunding » Ask a Mortician

Ask a Mortician

Zajímalo vás někdy, co se děje po smrti? A teď nemyslím z duchovního hlediska, ale spíše z toho biologického a lékařského. Kanál Ask a Mortician vám zodpoví všechny otázky, které se týkají smrti, pohřbů nebo práce patologa či majitele pohřebního ústavu. 

Smrt je dnešní společností vnímána jako tabu, o kterém se moc nemluví. V minulosti bývala součástí života, mrtví lidé se dokonce portrétovali. Dnes je vytěsňována, jako by vůbec neexistovala. To se snaží změnit Caitlin Doughty, majitelka pohřebního ústavu s dlouholetou praxí v pohřebnictví a tvůrkyně kanálu Ask a Mortician.

Vše začalo založením stránky Order of the Good Death v roce 2011, která má za úkol zvýšit povědomí veřejnosti o smrti a vzdělávání v tomto směru. Skupina se za ta léta rozrostla na 38 členů, od různých spisovatelů, přes bloggery a umělce, až po forenzní psychology, patology a právníky. Ask a Mortician je s Order of the Good Death pevně spjat, což lze poznat i na jejím Patreonu. Pokud přispějete, podpoříte nejen tvorbu Caitlin, ale i ostatních, kteří se věnují například článkům, podcastům, různým přednáškám nebo setkáním.

A jaké jsou odměny? Vaše jméno se může objevit v titulcích na konci videa, přístup do uzavřené skupiny na FB, kde se objevuje všechen zajímavý materiál nebo do tajného instagramového účtu, kde vám Caitlin odpoví na všechny otázky.

Následující video obsahuje drastické záběry

Podpořit její tvorbu můžete zde formou měsíčního „předplatného“ ve výši dvou, pěti, deseti, dvaceti, šedesáti a více dolarů. Potřebujete pomoci příteli překonat zármutek? I na toto téma existuje video.

Source :

Patreon

X