Domů » Články » Zajímavé projekty » The Last Breath

The Last Breath(2 minuty čtení)

Moebius Studios LLC rozjeli na Kicstarteru novou kampaň pro svoji hororovou survival hru The Last Breath. Co na ní bude zvláštního? Vývojáři chtějí udělat hru, ve které nebudou skoro žádné jumpscary.

Zahrajeme si za Helen, ženu s částečnou ztrátou paměti po hrozivé nehodě. Stěhuje se do nového domova v poklidném městečku jménem Asphar town, kde vlastně není nic tak zajímavého, aby se tam projíždějící lidé zastavili. Dokud nedojde ke zmizení několika žen, což se policii nepovede vyřešit a stanou se tak terčem kritiky novinářů. Ihned po nastěhování do domu začne mít Helen znepokojivé sny a vize. Rozhodne se proto navštívit psychiatra a podrobit se regresní terapii. Co zjistí, by mohlo ohrozit její život i existenci celého městečka.

Povede se vývojářům vytvořit takovou atmosféru, že si nebudou muset pomáhat lacinými lekačkami? To je otázka, kterou se možná dozvíme po ukončení projektu. Hra má být podle jejích tvůrců „third-person thriller“, kdy jim byly předlohou série jako Silent Hill nebo staré point and click adventury. Chtějí dosáhnout co nejrealističtějšího prostředí, předmětů, pohybů a mimiky.

Velkou částí náplně hry bude sbírání předmětů a řešení puzzlů, posouvajících hráče dál v příběhu. Vývojáři mají ale v rukávu další nové mechaniky, aby se hra nestala nudnou a repetetivní. Hlavní postava bude mít k dispozici malý inventář, který rozhodně nebude na shromažďování všemožných „krámů“. S nepřáteli bude možné bojovat, Helen má totiž k dispozici zbraně na dálku i na blízko. Jako u každé survival hry jsou ale zdroje omezené.

The Last Breath vyjde samozřejmě pro Steam a Epic Games Store, PS4 verze je jedním z cílů, stejně jako tajný konec, DLC nebo celkově více obsahu. Podpořit hru můžete na stránce kampaně do 9. července.

X
X