Domů » Články » Zajímavé projekty » Great Artists Steal

Great Artists Steal

Great Artists Steal je malovaná 2D plošinovka s na první pohled jednoduchou grafikou. Ale jak se říká, v jednoduchosti je krása. Navíc je to dobrá příležitost, jak se seznámit s nejvýznamnějšími obrazy světa.

I když by bylo spíš lepší napsat “seznámit”, protože je budete krást. To vám znepříjemní dva druhy nepřátel. Červení, náhodně se objevující a používající zbraně na dálku, a modří hlídači, kteří vás pronásledují a bojují na blízko. Vaše kleptomanská postavička rozhodně není bezbranná, tahá s sebou velké plnící pero. Tím můžete nepřátele probodnout nebo na ně prsknout inkoust, se kterým ale budete chtít šetřit. Slouží totiž jako munice i životy zároveň. Naštěstí na mapě existují místa, kde ho lze doplnit.

Jak můžete vidět v traileru, postava se pohybuje po rámech obrazů, sjíždí po jejich hranách a přeskakuje z jednoho na druhý. Celá grafika hry byla namalována perem na bílý papír. Zatím vzniklo na padesát listů s ilustracemi, které byly přeneseny do Photoshopu. Kromě prostředí a obrazů z nich snímek po snímku vznikly i animace. Pro rozpohybování zloděje v traileru bylo použito přes 200 snímků.

Great Artists Steal od SCR1BBLE můžete podpořit do 1. června 2019.

X