V síti(2 minuty čtení)

Jeden z nejpalčivějších problémů České Republiky je narůstající počet případů zneužívání dětí. Proto se skupina filmařů rozhodla na toto téma natočit celovečerní film, ze kterého mrazí…

K tomu ale potřebují pomoc lidí, proto odstartovali kampaň na Hithitu. Chtějí rozpoutat válku proti predátorům českého internetu.

V roce 2017 byl režisér Vít Klusák požádán jednou z telefonních společností, aby pro ni natočil virální video, které by na tuto problematiku upozornilo. Společně se svou kolegyní Barborou Chalupovou se rozhodli projekt pojmout formou pokusu. Na serveru lidé.cz založili falešný profil dvanáctileté holčičky Týnušky. Pak stačilo jen čekat. Během pěti hodin se „Týnušce“ ozvalo 83 mužů ve věku 23 – 63 let. Posílali fotografie penisů, vyzývali mimo jiné ke společné masturbaci při videohovorech, nechybělo ani posílání odkazů na porno všeho druhu. Díky množství získaného materiálu se dokumentaristé rozhodli, že místo videa natočí celovečerní film.

Jako „holčičky“ vybrali tvůrci mladě vypadající zletilé ženy, které namaskovali tak, aby vypadaly na dvanáct let. Uvažovali i o variantě s chlapci, ale podle jejich slov je skoro nemožné najít mladé muže, kterým ještě nerostou vousy a nemutují. Během natáčení byly zaznamenány i případy vydírání a dvě ze tří hereček musí nyní podstoupit psychoterapii. Nakonec došlo i na schůzky s predátory.

A na co půjdou peníze? Například na obrazovou a zvukovou postprodukci nebo propagaci a distribuci filmu po ČR. Jedna z “met” projektu byla i částka 1 100 000 Kč, potřebná na originální zamaskování predátorů pomocí pohyblivé masky, kdy zůstanou odkryté oči a ústa. Poslední a překonaná meta se týkala akce na osvětu ve školách, promítání,  přednášky a diskuze s odborníky.

Pomoci můžete na stránkách Hithitu, kde se kampaň setkala s obrovskou podporou.

Source :

Hithit

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.